Podlaska firma inwestuje w park maszynowy

2016.10.27 17:59
O nowe maszyny wzbogaci się zarówno białostocki Promotech, jak i spółka-córka w Łapach – Promotech KM. Koszt najpilniejszych inwestycji to ok. 3 mln zł.
Podlaska firma inwestuje w park maszynowy
Fot: materiały prasowe

Łapska spółka tylko co zakończyła przeprowadzkę do nowej siedziby. Teraz przyszedł czas na maszyny.

- Na początek zamówiliśmy dwa urządzenia - pionowe centrum frezerskie amerykańskiej marki HAAS oraz prasę krawędziową sterowaną numerycznie tureckiego producenta – firmy DURM - mówi Karol Zadykowicz, prezes Promotech KM. - Łączny koszt obu maszyn to prawie 240 tys. euro, a fizycznie maszyny trafią do nas prawdopodobnie w grudniu tego roku.

Centrum frezarskie wspomoże warsztat w zakresie obróbki skrawaniem elementów wykorzystywanych w wielu konstrukcjach, które produkuje łapski zakład.

- Nowa maszyna odciąży park i przyczyni się do zwiększenia elastyczności w realizacji zleceń – wyjaśnia Zadykowicz. - Z kolei prasa krawędziowa to dużo mocniejsza i bardziej precyzyjna maszyna niż te, które mamy w naszym warsztacie. Dzięki niej zdecydowanie poszerzymy możliwości obróbki plastycznej blach.

Zarząd zamierza też systematycznie doposażać nową malarnię proszkową.

- Manipulator półautomatyczny w procesie przygotowania powierzchni to kolejny punkt na liście inwestycji – wymienia Zadykowicz. - Zaraz po nim będziemy szukać dostawców komory do mycia ciśnieniowego. Chcemy tak usprawnić prace na malarni, aby zapewnić jej maksymalną wydajność.

Wydatki na modernizację parku maszynowego w Promotech KM szacowane są na blisko 2 mln zł, jednak ostateczna kwota tych inwestycji będzie zależna od wyników finansowych spółki. Źródłami pieniędzy na nowe przedsięwzięcia są leasingi operacyjne i środki własne.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1867 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39