Poleciał do Niemiec po samochód. Wpłacił 12 tys. euro w ciemno

2022.10.18 12:37
Małżeństwo z Łomży straciło ponad 12 tys. euro. Para postanowiła kupić samochód wystawiony do sprzedaży na jednym z niemieckich portali aukcyjnych. Kupujący widzieli auto tylko na zdjęciach i na filmie pokazującym pracę silnika. Mężczyzna poleciał nawet do Niemiec, gdzie z lotniska miał go odebrać sprzedający.
Poleciał do Niemiec po samochód. Wpłacił 12 tys. euro w ciemno
Fot: Pixabay

W poniedziałek (17.10) do łomżyńskich policjantów zgłosiła się 34-letnia mieszkanka miasta, która powiadomiła, że z mężem zostali oszukani podczas zakupu samochodu.

- Tydzień wcześniej zainteresowali się ofertą sprzedaży mercedesa zamieszczoną na niemieckim portalu aukcyjnym. Małżeństwo za pośrednictwem komunikatora skontaktowało się ze sprzedającym, który potwierdził, że oferta nadal jest aktualna. Przysłał im kilka zdjęć samochodu oraz film przedstawiający pracę silnika - informują funkcjonariusze z KMP Łomża.

To utwierdziło łomżynian w przekonaniu, że to dobra oferta i na podane konto wpłacili 12 tys. euro. Ze sprzedającym samochód mężczyzna umówił się, że odbierze go osobiście w Niemczech. Poleciał na umówione lotnisko, gdzie czekał na sprzedającego. Ten jednak nie przyjechał.

Wtedy mężczyzna zamówił taksówkę i pojechał do siedziby firmy właściciela mercedesa. Tam dowiedział się, że od 2015 roku firma nie istnieje. Pomimo wielokrotnych prób kontaktu, telefonu już nikt nie odebrał i kontakt ze sprzedającym urwał się.

- Podany przykład pokazuje, z jakim ryzykiem muszą liczyć się osoby dokonujące zakupów za pośrednictwem sieci. Apelujemy o zachowanie jak najdalej idącej ostrożności i dokładne sprawdzanie wiarygodności sprzedających - dodają mundurowi.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

985 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39