Politechnika Białostocka chce współpracować z PKP Cargo. Będą staże i praktyki

2014.12.15 00:00
W poniedziałek (15.12) Politechnika Białostocka podpisała umowę o współpracy z PKP Cargo. Ma to przynieść wiele korzyści dla studentów tej uczelni.
Politechnika Białostocka chce współpracować z PKP Cargo. Będą staże i praktyki
Fot: JK
Wojciech Derda z PKP Cargo i rektor Politechniki Białostockiej - prof. Lech Dzienis

Dokument został podpisany przez Wojciecha Derdę – członka zarządu ds. operacyjnych w PKP Cargo i rektora Politechniki Białostockiej – prof. Lecha Dzienisa. Współpraca skupi się na doradztwie naukowo-badawczym, konsultacjach technicznych i ekonomicznych oraz przygotowaniu ekspertyz. Stworzone wraz ze studentami rozwiązania będą stosowane później przez PKP Cargo. Zaletą współpracy będą liczne staże, seminaria naukowe czy prace badawczo-rozwojowe, w których będą uczestniczyli białostoccy studenci.

- Docelowo mamy zamiar proponować studentom staże. Myślimy o odmładzaniu naszej kadry. Myślę, że będziemy mieli bardzo szeroki wachlarz propozycji dla studentów - mówił Derda.

Po podpisaniu umowy, studenci mieli możliwość przedstawienia swoich prezentacji oraz zapoznaniem się z funkcjonowaniem przewoźnika i transportu. Wojciech Derda zadeklarował, iż będzie obserwował młodych ludzi i być może niebawem pojawią się pierwsze propozycje współpracy.

- Możemy zadeklarować, że jeśli pomysły na prezentacje będą ciekawe, to już dziś zaproponujemy jakieś praktyki czy staże. Myślę, że będzie to też wyznaczenie jakiejś ścieżki rozwoju – mówił przedstawiciel PKP Cargo.

Justyna Kozicka
justyna.k@bialystokonline.pl

789 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39