Polska na niebezpiecznym zakręcie. Jak połączyć język internetu i klasykę?

2017.12.10 11:20
"Odys wracaj do domu" to nowy spektakl, który będzie można obejrzeć w Akademii Teatralnej. Jest pierwszym dyplomem studentów IV roku. Za reżyserię i inscenizację odpowiada Marcin Bikowski, a dramaturgię - Marcin Bartnikowski.
Polska na niebezpiecznym zakręcie. Jak połączyć język internetu i klasykę?
Fot: materiały organizatora

"Odys wracaj do domu" zderza motywy homeryckiej opowieści o Odysie z ich literackimi przetworzeniami (Wyspiański, Joyce) i współczesną opowieścią o nas samych. To opowieść, w której zestawiamy różne punkty widzenia - także prywatne opowieści aktorów - żeby sprowokować dyskusję o współczesnym Polaku na niebezpiecznym zakręcie, na którym postawiła go współczesna historia.

W spektaklu wykorzystano fragmenty "Powrotu Odysa" Stanisława Wyspiańskiego, inspiracje "Ulissesem" Joyce'a, fragmenty wypowiedzi studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej oraz masę inspiracji językiem internetu.

W przedstawieniu występują: Joanna Kozioł, Paulina Kulas, Emil Lipski, Karolina Martin, Kinga Matusiak, Olga Nawrocka, Małgorzata Nowacka, Daniel Skrzypczak, Anna Złomańczuk.

Reżyserem jest Marcin Bikowski, autorem scenariusza - Marcin Bartnikowski. Scenografię przygotowała Agata Skwarczyńska, muzykę - Anna Stela, a choreografię - Marta Bury.

Premiera zaplanowana jest we wtorek (19 grudnia) o godz. 19.00. Kolejne pokazy odbędą się 20 i 21 grudnia o godz. 19.00. Spektakl trwa 90 minut.

Szczegóły: Premiera spektaklu "Odys wracaj do domu"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

351 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39