Południce/Elektronice - mariaż muzyki ludowej z elektroniczną

2012.11.16 00:00
Jak brzmi połączenie tradycyjnego śpiewu ludowego z muzyką elektroniczną? Ciekawi będą mogli przekonać się na własne uszy podczas koncertu Południce/Elektronice. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 18 listopada w w Domu Ludowym w Supraślu.
Południce/Elektronice - mariaż muzyki ludowej z elektroniczną
Fot: materiały zespołu

Wydarzenie promuje wydawnictwo płytowe grupy śpiewu tradycyjnego Południce oraz białostockich twórców muzyki elektronicznej. Na koncercie można będzie usłyszeć pieśni w wykonaniu Południc a capella i w elektronicznej oprawie oraz autorską muzykę klubową, skomponowaną przez twórców takich jak: Adam Frankiewicz, Liquid Molly, Edemski oraz Johnny Uraner.

Muzyka tradycyjna wiejska oraz muzyka klubowa to sfery, które funkcjonują oddzielnie, są wręcz uważane za przeciwstawne. Również w Białymstoku środowiska fanów muzyki klubowej i entuzjastów muzyki wiejskiej dotychczas rozwijały się niezależnie od siebie.

Za sprawą projektu "Kultura wielu głosów", zainicjowanego przez Fundację Uniwersytetu w Białymstoku jesienią 2011 roku, odbył się koncert Południc i didżeja Johny’ego Uranera. Entuzjastyczne komentarze widzów sprowokowały głębsze eksplorowanie tego nietypowego muzycznego mariażu w postaci wydania płyty. Do projektu zaproszeni zostali producenci muzyki klubowej, których różnorodne aranżacje i przetworzenia pieśni ludowych polskich, białoruskich i ukraińskich znajdą się płycie pod nazwą Południce/ Elektronice.

Na koncercie zaśpiewają  Południce czyli: Anna Błachno, Julita Charytoniuk, Urszula Komsta, Maria Łazar, Magdalena Wieremiejuk, Maria Żynel i zagrają: Adam Frankiewicz, Liquid Molly, Edemski oraz Johnny Uraner.

O wydarzeniu: Południce/Elektronice z koncertem w Supraślu

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1810 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39