Poradnia leczenia uzależnień – pomagamy

dodane dnia: 2019-10-18 przez: NZOZ OPTIMA Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnień Sebastian Zdrójkowski
Termin promocji: 2019-10-18 - 2029-12-01
Profesjonalna i kompleksowa terapia uzależnień jest warunkiem skutecznego wpływu i przerwania nałogu oraz utrzymywania abstynencji. Dlatego nasza poradnia leczenia uzależnień Optima stosuje nowoczesne metody udzielania pomocy w formie łączenia ze sobą wielu technik i metod, w tym zapobiegającym nawrotom choroby.

Sprawdź: https://uzaleznienia-bialystok.pl/

Leczenie uzależnień – stosowane metody

Leczenie uzależnień to głównie pomoc psychologiczna nazywana psychoterapią. Polega ona na pomocy w przerwaniu picia alkoholu lub pobieraniu innych substancji psychoaktywnych i w realizacji planu utrzymywaniu abstynencji. Ponadto pozwala poradzić sobie z wieloma stresami narastającymi wokół uzależnienia.

Generalnie leczenie obejmuje trzy formy pomocy:

• psychoterapię indywidualną – w której Pacjent zachowuje całkowitą anonimowość i może w bezpiecznych warunkach mówić o swoich problemach,
• psychoterapię grupową – która pozwala spojrzeć na własne problemy przez pryzmat i doświadczenie innych osób cierpiących na tę samą chorobę,
• oraz pomoc farmakologiczną – obejmującą dwa rodzaje wsparcia (dotyczy zmniejszenia chęci picia oraz redukowania jego skutków, a także oczyszczania organizmu - detoksu).
Psychoterapia uzależnień prowadzona jest w komfortowych warunkach, na które duży wpływ ma Pacjent.

Odtrucie alkoholowe i esperal

Ponadto poradnia leczenia uzależnień Optima w Białymstoku, choć przyjmuje na NFZ, prowadzi także prywatną praktykę. W jej ramach można skorzystać m.in. z odtrucia alkoholowego, a także wszycia esperalu. Zabiegi te przeprowadzamy bez długiego czasu oczekiwania.

1417 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39