Powalczą o finał PaKi

2009.02.19 00:00
Kabarety Idea, Bajeczka i Trupa Stypa powalczą w eliminacjach regionalnych o udział w finale przeglądu kabaretów PaKa.

W środowy wieczór w klubie Gwint zaprezentowały programy, z którymi pojadą na eliminacje. To już za kilka dni, w niedzielę, 22 lutego w Warszawie.

Impreza pod hasłem "TelePaKamera" przyciągnęła wielu miłośników młodych białostockich kabaretów. Piosenki, skecze, zabawne przebrania - zespoły starały się zaprezentować z jak najlepszej strony. To była dla nich doskonała rozgrzewka oraz szansa na sprawdzenie reakcji publiczności przed eliminacyjnymi występami. Kabareton poprowadził Krzysztof Szubzda, do niedawna związany z kabaretem Widelec.

Tegoroczna, jubileuszowa 25. PaKa odbędzie się w Centrum Kultury Rotunda w Krakowie od 1 do 5 kwietnia. Finał poprzedzają eliminacje w czterech miastach: Rybniku, Wrocławiu, Warszawie i Krakowie, które już się rozpoczęły, a potrwają do 1 marca. Weźmie w nich udział 67 kabaretów z całej Polski. Najlepsi wystąpią w półfinałach. Jury złożone z kabaretowych znakomitości wybierze uczestników kwietniowego finału.

Promujący twórczość kabaretową przegląd to największa tego rodzaju impreza w Polsce. Co roku doświadczeni artyści-satyrycy spotykają się z początkującymi zespołami. Gwiazdy prezentują swoje najnowsze programy, a młodzi kabareciarze poddają się ocenie jury i publiczności.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć zdjęcia.

andy

1265 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39