Pracownik budowy spuszczał paliwo z maszyn. Ukradł łącznie 4 tys. litrów

2021.11.05 13:28
Policjanci z posterunku policji w Stawiskach zatrzymali podejrzanego o kradzież paliwa. 39-letni pracownik firmy spuszczał je z baków maszyn budowlanych i wywoził z terenu budowy. Mężczyzna ukradł łącznie ponad 4 tys. litrów.
Pracownik budowy spuszczał paliwo z maszyn. Ukradł łącznie 4 tys. litrów
Fot: KPP Kolno

Na telefon służbowy dzielnicowego ze Stawisk, zadzwonił pracownik jednej z firm budowlanych działającej obecnie w powiecie kolneńskim. Zgłaszający poinformował mundurowego, że widział, jak jego pracownik niesie bańki z paliwem do swojego samochodu.

Na miejscu policjanci, w samochodzie należącym do 39-latka, znaleźli plastikowe bańki ze 145 litrami paliwa. Jak ustalili, mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego od dłuższego czasu spuszczał paliwo z maszyn budowlanych do plastikowych baniek i wywoził je z terenu budowy.

- Działając w ten sposób ukradł łącznie ponad 4 tys. litrów paliwa o wartości blisko 27 tys. zł. 39-latek został zatrzymany i trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych kolneńskiej komendy - przekazali funkcjonariusze policji.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży paliwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

578 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39