Przemyt z Hiszpanii do Polski. Nielegalny towar ukryto w oponach

2020.12.22 11:52
W kołach samochodu dostawczego, jadącego z Hiszpanii do Polski, znajdowało się prawie 7 kg marihuany. Przestępców namierzyli m.in. funkcjonariusze CBŚP z Białegostoku.
Przemyt z Hiszpanii do Polski. Nielegalny towar ukryto w oponach
Fot: CBŚP

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Białymstoku oraz funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ustalili, że z Hiszpanii do Polski jedzie pojazd dostawczy, w którym mogą znajdować się środki odurzające.

Samochód został zatrzymany do kontroli na terenie powiatu bialskiego w województwie lubelskim. W przestrzeni ładunkowej funkcjonariusze odkryli cztery koła samochodowe, w których znajdowały się schowane foliowe pakunki próżniowe z suszem roślinnym. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w kołach ukryto prawie 7 kg marihuany, z których można by uzyskać prawie 7 tys. działek dilerskich. W ramach tej akcji łącznie zatrzymano 4 mieszkańców województwa lubelskiego w wieku od 25 do 46 lat, w tym dwóch kierowców.

Osoby te mogły wykonać 7 transportów, w ramach których przemyciły do Polski z Hiszpanii, blisko 48 kg marihuany o szacunkowej wartości hurtowej prawie 770 tys. zł.

Zatrzymanych doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące wewnątrzwspólnotowego przewozu znacznych ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara nawet 15 lat więzienia. Mężczyźni, zgodnie z decyzją sądu, zostali tymczasowo aresztowani.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

945 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39