Przy Elektryku powstanie ośrodek kształcenia zawodowego i egzaminowania

2016.08.25 14:06
Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku będzie miał nowe pomieszczenia dydaktyczne. Placówka zamierza wybudować Ośrodek Kształcenia Zawodowego i Egzaminowania.
Przy Elektryku powstanie ośrodek kształcenia zawodowego i egzaminowania
Fot: Polbud

Przy białostockim "Elektryku" powstanie trzykondygnacyjny budynek o powierzchni około 4 tys. m2. Miejsce znajdzie tam ponad 20 pracowni kształcenia zawodowego umożliwiających praktyczną naukę zawodu, każda z nich będzie miała swoje zaplecze. W budynku zostanie też usytuowana sala konferencyjna o powierzchni 280 m2. Ośrodek ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażony w nowoczesny sprzęt.

– Naszym celem jest zapewnienie młodzieży jak najwyższych standardów kształcenia zawodowego – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. – Zależy nam na tym, by jak najlepiej dopasować infrastrukturę edukacyjną do potrzeb rynku pracy.

Oferty na budowę Ośrodka Kształcenia Zawodowego i Egzaminowania można składać do 30 sierpnia w sekretariacie Departamentu Inwestycji Urzędu Miejskiego przy ul. Składowej 11. Firma, która wygra przetarg, na realizację inwestycji będzie miała 14 miesięcy od dnia podpisania umowy.

W Zespole Szkół Elektrycznych kształci się ponad 1 100 uczniów i słuchaczy. Jest to jedyna szkoła w Białymstoku, która kształci w obszarze elektrycznym. Budowa Ośrodka Kształcenia Zawodowego i Egzaminowania umożliwi szkolenie uczniów z wykorzystaniem najnowszych technologii. Ponadto, po zrealizowaniu inwestycji, placówka ta będzie spełniała wymagania stawiane Ośrodkom Egzaminacyjnym do przeprowadzania części pisemnej oraz praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, zgodnie ze standardami Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1158 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39