Dom

Przystanek Białystok - dlaczego warto tu się zatrzymać?

2019.09.12 07:54
Pod względem wielkości, Białystok zamyka pierwszą dziesiątkę największych miast w Polsce. Jednak stolica Podlasia pozbawiona jest aglomeracyjnego charakteru - natłoku biurowców, korków i ciągłego pośpiechu. Dzięki położeniu w rejonie, odznaczającym się dużymi walorami przyrodniczymi i historycznymi, stanowi oazę, chętnie odwiedzaną przez turystów. Sprawdź, dlaczego warto się tu zatrzymać.
Przystanek Białystok - dlaczego warto tu się zatrzymać?

Białystok? Naturalnie

Białystok to wielokulturowe miasto, przesiąknięte wpływami białoruskimi, żydowskimi i tatarskimi, dzięki czemu stanowi unikatowy punkt na mapie kraju - zdecydowanie wart odwiedzenia. Potocznie określany mianem "Zielonych Płuc Polski", może pochwalić się sąsiedztwem dwóch rezerwatów przyrody: Narwiańskim Parkiem Narodowym i Puszczą Knyszyńską. Tereny zielone stanowią tu blisko 30%, dzięki czemu zarówno mieszkańcy, jak i turyści mają nieograniczone możliwości przebywania na świeżym powietrzu, co w dobie wszechobecnego smogu jest czymś wyjątkowym. W Białymstoku czas płynie wolniej, a stosunkowo niewielka odległość do Warszawy (200 km) sprawia, że Podlasie jest coraz chętniej odwiedzane przez jej mieszkańców. Sprawnie rozwijająca się gałąź turystyki, przyciąga również inwestorów, dzięki którym region staje się jeszcze bardziej atrakcyjny

Nowe mieszkania w Białymstoku - co je wyróżnia?

Według danych Urzędu Statystycznego w Białymstoku, w II kwartale 2019 roku oddano do użytkowania blisko 440 nowych mieszkań o średnim metrażu wynoszącym 57,85 mkw. Jak podają statystyki, największym zainteresowaniem nabywców cieszą się lokale 3-pokojowe, których buduje się najwięcej. Nowe mieszkania w Białymstoku są wybierane zdecydowanie częściej niż ich odpowiedniki z rynku wtórnego. Oferty deweloperów są nie tylko atrakcyjne cenowo - zwłaszcza w porównaniu z innymi miastami, ale również charakteryzują się funkcjonalnym układem pomieszczeń i dobrym standardem wykończenia. To zdecydowany wyróżnik podlaskiego rynku nieruchomości.

Lokata kapitału na Podlasiu

Niesłabnąca popularność Białegostoku jako miasta, które ma wiele do zaoferowania, sprawia, że warto rozważyć zakup mieszkania pod inwestycje. Najem krótkoterminowy jest popularną formą wśród turystów, nie tylko w sezonie wakacyjnym. Podlasie jest bowiem regionem atrakcyjnym dla zwiedzających niemal przez cały rok. Rezerwaty przyrody, liczne szlaki i ścieżki zachęcają do pieszych wędrówek. Pałac Branickich, taras widokowy w kościele Rocha, cerkwie - to nie jedyne atrakcje Białegostoku. Odnajdą się tu zarówno miłośnicy aktywności fizycznej, gastronomii (warto spróbować specjałów regionalnej kuchni), spokoju i przyrody, rodziny z dziećmi czy osoby starsze. Podlasie to miejsce dla każdego.

Materiał przygotowany we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl

1246 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39