Psychoterapia pomocna na uzależnienia i kryzysy

dodane dnia: 2019-10-18 przez: NZOZ OPTIMA Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnień Sebastian Zdrójkowski
Termin promocji: 2019-10-18 - 2029-12-01
W Białymstoku prowadzimy poradnię Optima, która specjalizuje się w psychoterapii uzależnień i wszystkich stanów, do jakich one prowadzą. Oznacza to, że osoby będące wcześniej w naszym ośrodku na terapii, uczestniczące w niej aktualnie, mogą zgłaszać się do nas nie tylko z problemami związanymi z piciem – szczególnie jeśli utrzymują abstynencję. W leczeniu uzależnień wiadomo bowiem, że okres rzucania nałogu jest bardzo trudny i na wielu etapach potrzebne jest wsparcie psychoterapeuty.

Kto jeszcze może skorzystać z psychoterapii Optima

Z pomocy psychoterapeuty w naszej poradni Optima w Białymstoku mogą jednak również skorzystać Pacjenci, którzy wcześniej leczyli się gdzieś indziej. Mowa tu jednak o okresie utrzymywania abstynencji, w którym nakładają się na siebie różnego typu kryzysy w życiu osobistym i zawodowym. Jak wiadomo, wychodzenie z uzależnienia to zawsze bardzo trudny okres i potrzebne jest w nim profesjonalne wsparcie.

Z oferty psychoterapii w naszej poradni skorzystać mogą również członkowie rodzin osób uzależnionych. Problem alkoholowy w domu, na każdym etapie – również wychodzenia z nałogu, rodzi wiele trudności, z którymi muszą sobie również radzić osoby bliskie chorej. Przy tym są one odmienne w zależności od tego, kim osoba uzależniona w rodzinie jest – partnerzy przeżywają inne problemy niż dzieci wychowywane w rodzinach alkoholowych (prowadzimy również terapię DDA).

Psychoterapia w zaburzeniach emocjonalnych

Przez wzgląd na potrzeby Pacjentów oraz uprawnienia placówki, prowadzimy więc psychoterapię wobec osób uzależnionych, które jeszcze nie rzuciły nałogu oraz tych, którzy są już po terapii i utrzymują abstynencję. Ponadto na pomoc liczyć mogą członkowie rodzin alkoholowych.Psychoterapia nie obejmuje zatem jedynie leczenia osób uzależnionych, a wszystkich, których w życiu codziennym ten problem dotyczy lub dotyczył. Wobec tego pomoc skupia się również na wielu zaburzeniach, wśród których dominują stany depresyjne i lękowe – ma ona charakter pomocy psychologicznej oraz farmakoterapii

Więcej informacji na stronie: https://uzaleznienia-bialystok.pl/

833 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39