Puchar Challenge: Awans AZS-u po złotym secie

2012.12.13 00:00
Siatkarki AZS-u Metal-Fach Białystok awansowały do kolejnej rundy Pucharu Challenge. Akademiczki przegrały w Pireusie z miejscowym Olympiakosem 0:3 i o ich dalszym udziale w zawodach zdecydował złoty set. Przypomnijmy, że u siebie podopieczne trenera Czesława Tobolskiego zwyciężyły 3:0.
Fot: M. Kardasz
Siatkarki AZS-u awansowały do kolejnej rundy Pucharu Challenge

Klub z Białegostoku musiał radzić sobie w osłabieniu. Do Grecji nie pojechały dwie siatkarki z Trynidadu i Tobago - Sinead Jack i Channon Thompson. Ich brak było widać w każdym z trzech wysoko przegranych setów. Grające przed własną publicznością zawodniczki Olympiakosu od początku spotkania narzuciły swój styl gry. Zespół z Pireusu wygrał pierwszą partię różnicą dziewięciu punktów. W drugim secie wyrównana walka toczyła się do stanu 13:12. Od tego momentu znów inicjatywę przejęły gospodynie, które odskoczyły akademiczkom. Ich rosnące prowadzenie na koniec seta wyniosło sześć punktów. Trzeci partia wyglądała podobnie. Zespół z Grecji wygrał 25:18. O losach awansu miał zdecydować złoty set.

Siatkarki AZS-u zmobilizowały się i na początku powadziły 4:1. Białostoczanki utrzymywały przewagę aż do końca zwyciężając ostatecznie 15:12. Tym samym podopieczne Czesława Tobolskiego awansowały do 1/8 Pucharu Challenge.

W następnej rundzie akademiczki zmierzą się z ukraińskim Chimikiem Jużny Odessa, który wyeliminował belgijski Gent Dames, wygrywając dwukrotnie po 3:0. Spotkania zostaną rozegrane w połowie stycznia przyszłego roku.

Olympiakos Pireus - AZS Metal-Fach Białystok 3:0 (25:16, 25:19, 25:18). Złoty set: 12:15. Awans: AZS.

AZS: Cabajewska, Kurnikowska, Chmiel, Tomsia, Grant, Esdelle, Bulbak (libero) oraz Polak, Rzenno.