Puchar Challenge: AZS Białystok poznał rywala

2012.11.22 00:00
Siatkarki AZS-u poznały rywala w 1/16 finału Pucharu Challenge. Białostoczanki zmierzą się z greckim Olimpiakosem Pireus. Mecz odbędzie się w pierwszej połowie grudnia. Przypomnijmy, że wcześniej akademiczki rywalizowały w Pucharze CEV.
Fot: M. Kardasz
Siatkarki AZS-u zagrają z Olimpiakosem Pireus

Podopieczne trenera Czesława Tobolskiego nie sprostały jednak austriackiemu SVS Post Schwechat. W pierwszym pojedynku górą był AZS, który wygrał 3:1. W rewanżu rywalki wygrały 3:0 i doszło do złotego seta. Zespół z Austrii wygrał ostatnie starcie i awansował dalej. Na pocieszenia akademiczkom pozostała rywalizacja w Pucharze Challenge.

Nie wiadomo czy kibice zobaczą pojedynek z Olimpiakosem ponieważ AZS ma poważne kłopoty finansowe. Miasto wypowiedziało umowę dotyczącą promocji podczas imprez sportowych i prokuratura wszczęła postępowanie, by sprawdzić, czy klub podał nieprawdziwe informacje, przystępując do konkursu. Dodatkowo Edyta Rzenno wystąpiła do AZS-u z pismem o rozwiązanie kontraktu z przyczyn finansowych.