Respiro Duo, Muzyczne Oblicza Kobiety

dodane dnia: 2024-03-28 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Respiro Duo, Muzyczne Oblicza Kobiety
Termin imprezy: 2024-04-19
Organizatorzy zapraszają na Respiro Duo, Muzyczne Oblicza Kobiety.

To koncert z cyklu "Kameralnie na kameralnej".

Wyjątkowy projekt połączony z niezwykłą historią muzycznego onkoduetu. Monika Sasinowska – artystka Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej (sopran) oraz pianistka Agata Gabryjel wygrały walkę z nowotworem i dziś tworzą jedyny w swoim rodzaju zespół Respiro Duo! Kwietniowy koncert będzie ich kobiecą wizją najpiękniejszych arii operowych i operetkowych, niejednokrotnie inspirowanych płcią piękną.

Muzyczny wieczór z Respiro Duo pozwoli nam bliżej przyjrzeć się bohaterkom wybranych oper G. Donizettiego, G. Verdiego i G. Pucciniego, jak i operetek F. Lehára czy I. Kálmána. Poznamy królowe, reprezentantki ludu, uciśnione niewinności, porzucone kochanki i wielbione żony, kobiety naiwne i rządne władzy, oddane i zdrajczynie. Zanurzymy się w świecie magicznych dźwięków i kobiecych emocji.

Koncert poprowadzi Maciej Nerkowski.

Monika Sasinowska - sopran, flecistka. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu solowego. Jest też absolwentką Międzywydziałowego Studium Pieśni na UMFC oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. I. Paderewskiego w Białymstoku w klasie fletu poprzecznego. Śpiewała jako jedna z nielicznych studentek na uroczystym koncercie Dyplomantów z towarzyszeniem Orkiestry symfonicznej UMFC. Doświadczenie sceniczne obejmuje udział w takich operach jak: „Wesele Figara” W.A. Mozarta (partia Zuzanny i Barbariny, Białostocki Teatr Lalek, dyr. P. Kantschieder, reż. P. Aigner), „Królewna Śnieżka” J. Krutula (partia Królowej, Filharmonia Podkarpacka im. A. Malawskiego w Rzeszowie), „The Tempest” Henry’ego Purcella (rola Amfitryty), „Sen nocy letniej” Benjamina Brittena w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej oraz „Suor Angelica” G. Pucciniego. Obecnie pracuje w Operze i Filharmonii Podlaskiej, gdzie wykonuje partie chóralne, jak i solowe m.in. operetka „Zemsta nietoperza” J. Straussa (rola Idy), Oratorium „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu” J. Macmillana (sopran I), koncert muzyki filmowej pod batutą Macieja Sztora. Od 2022 roku na stałe koncertuje z pianistką Agatą Gabryjel tworząc duet Respiro Duo. Artystka chętnie podejmuje się prawykonań dzieł kompozytorów współczesnych. Jest laureatką II nagrody na Regionalnym Konkursie Wokalnym Hetmanowej Izabeli Branickiej oraz zdobywczynią wyróżnienia na X Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim „Pieśń Wieczorna”.

Agata Gabryjel - pianistka, magister sztuki Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie na wydziale instrumentalno-pedagogicznym w Białymstoku pod kierunkiem prof. Ludmiły Kasjanenko. Ukończyła studia podyplomowe z muzykoterapii na wydziale Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W związku z tym organizowała koncerty w Domu Samopomocy Caritas w Białymstoku. Swoje umiejętności wykonawcze doskonaliła pod okiem wybitnych profesorów, takich jak Bronisława Kawalla, Witalis Raczkiewicz, Mykola Suk. Brała udział w kursach pianistycznych, m.in. w Kijowie, gdzie występowała z orkiestrą pod batutą Natalii Ponomarchuk. Obecnie czerpie satysfakcję z pracy w Szkole Muzycznej I stopnia im. W. Kilara w Siemiatyczach i Prywatnej Szkole Muzycznej I stopnia w Białymstoku, gdzie pełni funkcje nauczyciela i akompaniatora, z powodzeniem przygotowując uczniów do dalszej edukacji muzycznej. Chętnie podejmuje współpracę jako akompaniator lub w zespołach kameralnych. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach z zakresu pedagogiki fortepianu. Jest autorką artykułu pt. „Mini poradnik początkującego nauczyciela fortepianu”, który ukazał się na łamach dwumiesięcznika Internetowego Wychowanie Muzyczne. Jej uczniowie odnoszą sukcesy na konkursach pianistycznych.

Start o godz. 19:00.

1049 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39