Restaurant Week. Ruszyły rezerwacje stolików w lokalach

2019.10.09 07:35
Na pięciolecie ogólnopolskiego festiwalu najlepszych lokali Restaurant Week namawia do dojrzałej, świadomej i pełnej szacunku miłości do jedzenia. Ruszyły rezerwacje na jesienną edycję festiwalu.
Restaurant Week. Ruszyły rezerwacje stolików w lokalach
Fot: Restaurant Week

Ubiegła edycja Restaurant Week przyciągnęła rekordowe 93 tys. gości w całym kraju. Towarzyszyła jej szeroka kampania społeczna "#SzanujJedzenie" o wielomilionowym zasięgu. Druga odsłona kampanii dedykowanej promocji zero-waste rozpoczyna się wraz z kolejną edycją Restaurant Week. Dzięki wcześniejszemu wyborowi menu uczestniczący w festiwalu goście wspierają niemarnowanie żywności w restauracjach. Lokale te, znając bowiem wcześniej liczbę gości i ich menu, kupują dokładnie tyle składników, ile potrzeba.

Miłość przez szacunek do jedzenia

Kontynuacją popularnej kampanii społecznej "#SzanujJedzenie" zorganizowanej w pierwszej połowie roku jest akcja Restaurant Weeka "#KochajJedzenie".

- Zachęcamy do dojrzałej miłości do jedzenia, a więc opartej nie tylko na przyjemności, ale też na szacunku i codziennej dbałości o wpływ naszych zwyczajów żywieniowych na środowisko. Nieracjonalne gospodarowanie jedzeniem odpowiada bowiem za nawet 1/3 problemów klimatycznych świata - podkreśla Maciek Żakowski, współorganizator.

Jakie lokale wezmą udział w białostockiej odsłonie akcji? Oto ich lista: Cristal, Esperanto, Forma, Kawelin, Lipcowy Ogród, Mandarino, Mazel Tov, Neobistro Kwestia Czasu, Oranżeria, Paleta Smaków, Regiment, Savoy w Hotelu Aristo, Świętojańska 21, Tokaj, Trattoria Czarna Owca i Zamek w Tykocinie.

Kucharze przygotują popisowe menu festiwalowe złożone z przystawki, dania głównego i deseru. Festiwalowa cena to 49 zł. Żeby wziąć udział w akcji, trzeba zarezerwować miejsce online. Przy rezerwacji ośmioosobowego stolika płaci się za siedmiu gości. Rezerwacje stolików dostępne są na stronie www.restaurantweek.pl. Ze względu na ogromną popularność z rezerwacją stolika nie warto czekać na ostatnią chwilę.

Kolacje i podróże do wygrania

Zgodnie z festiwalową tradycją festiwalowi towarzyszą liczne konkursy z nagrodami. W głównym konkursie fotograficznym wygrać można rejs LOT-em do Włoch, nocleg w Casa Maria Luigia Massimo Bottury oraz kolację w Osteria Francescana (wielokrotnie nagradzanej jako najlepsza restauracja świata). W konkursie recenzenckim natomiast do wygrania jest bezpośredni rejs LOT-em do Indii i kolacja w New Delhi. Konkursowe instrukcje będą oczekiwać na festiwalowych stolikach.

Pięć lat na fali

Jesienna edycja Restaurant Week to także czas podsumowań. W okresie pięciu lat od pierwszej lokalnej warszawskiej edycji Festiwal urósł do miana największego i najpopularniejszego wydarzenia kulinarnego w kraju (a także jednego z dwóch największych festiwali restauracyjnych na świecie). Festiwale Restaurant Week Polska zgromadziły w tym czasie przy stołach ponad 700 tysi. gości, którym zaserwowano około 2 mln dań. Liczba Polaków niejadających w restauracjach spadła w tym czasie o ponad 20%.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym akcji.

Szczegóły: Jubileuszowy Restaurant Week - Miłość do jedzenia

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1122 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39