Rodzice zostaną zwolnieni z opłaty za żłobki

2020.04.27 16:16
Rodzice, których dzieci korzystają z opieki w żłobkach samorządowych, będą zwolnieni z opłaty stałej za czas, kiedy dzieci pozostawały w domach z powodu pandemii. Podczas poniedziałkowej (27.04) sesji Rady Miasta została podjęta uchwała, która umożliwia odstąpienie od opłaty stałej podczas trwania pandemii.
Rodzice zostaną zwolnieni z opłaty za żłobki
Fot: pixabay.com
Rodzice zostaną zwolnieni z opłaty za żłobki podczas trwania epidemii

Wysokość opłat za żłobki samorządowe reguluje uchwała Rady Miasta Białystok z 28 listopada 2011 r. Do tej pory nie przewidywała ona możliwości odstąpienia od pobierania opłat w razie epidemii czy klęski żywiołowej. Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się w trybie zdalnym w poniedziałek wprowadzona została zmiana, która tę kwestię reguluje.

– Przyznaję, że to duże obciążenie dla budżetu miasta, ale chcemy w ten sposób wspomóc rodziców. Rozumiem, że dla nich to jest także bardzo trudny okres – powiedział Tadeusz Truskolaski.

Rodzice zostaną zwolnieni z opłaty stałej – 200 zł miesięcznie – za okres, kiedy ich dzieci nie uczęszczały do żłobków z powodu pandemii koronawirusa – czyli od połowy marca do czasu, kiedy żłobki znów zaczną funkcjonować. Jeśli ktoś już wniósł tę opłatę, na przykład za kwiecień, zostanie ona zaliczona na poczet kolejnych miesięcy, gdy dzieci będą już ze żłobków korzystać.

Jak podliczyła Marzena Andrzejewska, zastępca Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Białymstoku, dzisiejsza decyzja umniejszy wpływy do budżetu miasta o 240 tys. zł miesięcznie.

Angelika Dorf
24@bialystokonline.pl

1276 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39