Rowerzysta potrącił 72-latkę. Sąd oddalił apelację

2013.10.01 00:00
Sąd okręgowy oddalił pozew poszkodowanej 72-latki, którą potrącił rowerzysta. Kobieta zapowiada dalszą walkę na drodze cywilnej.
Rowerzysta potrącił 72-latkę. Sąd oddalił apelację
Fot: sxc.hu

Sprawa sięga lipca zeszłego roku. Właśnie wtedy 40-letni Bartłomiej O. jechał rowerem po chodniku wzdłuż ul. Bohaterów Monte Cassino w Białymstoku. Niedaleko przystanku autobusowego mężczyzna omijał autobus. Właśnie wtedy doszło do potrącenia kobiety, która właśnie wysiadała z miejskiego pojazdu. 72-latka w wyniku wypadku miała złamane żebro oraz skręcony i stłuczony nadgarstek.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Białymstoku. Ten, po jej rozpatrzeniu, uznał wypadek za nieumyślne naruszenie przepisów. Sprawa została warunkowo umorzona na okres dwóch lat. 40-letni Bartłomiej O. musiał zapłacić 1,5 tys. zł na rzecz poszkodowanej. Wyrok nie satysfakcjonuje 72-latki. Jest już rok po wypadku, a kobieta nadal odczuwa jego skutki. Sprawą zajął się sąd wyższej instancji. Kobieta domaga się 15 tys. zł odszkodowania. Prokuratura dodatkowo uważa, że rowerzysta umyślenie naruszył przepisy ruchu drogowego doprowadzając do wypadku.

Sąd Okręgowy w Białymstoku oddalił apelacje pokrzywdzonej i prokuratury. Tym samym wyrok sądu drugiej instancji jest już prawomocny. Poszkodowana 72-letnia kobieta zapowiedziała dalszą walkę na drodze cywilnej.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1156 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39