Rozbój w Nowy Rok. Recydywista napadł na kobietę w centrum miasta

2021.01.12 13:58
W centrum Suwałk, w Nowy Rok, starsza kobieta została napadnięta i okradziona. Sprawcą okazał się 24-letni recydywista z nieudaną złodziejską karierą.
Rozbój w Nowy Rok. Recydywista napadł na kobietę w centrum miasta
Fot: podlaska policja

1 stycznia, przed godz. 7.00, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach odebrał informację o rozboju, do którego doszło w centrum miasta.

65-latka została zaatakowana przez nieznanego mężczyznę. Napastnik najpierw przewrócił ją na ziemię, po czym uderzył pięścią w twarz, a następnie zabrał torebkę z dokumentami, kartami płatniczymi i drobną gotówką (30 zł). Po wszystkim rozbójnik uciekł w nieznanym kierunku.

Udało się go zatrzymać w minioną sobotę (9.01). 24-latek wpadł w ręce mundurowych na jednej z ulic na osiedlu Północ. Na dodatek okazało się, że suwalczanin posiadał przy sobie amfetaminę.

Wcześniej mężczyzna próbował zapłacić za zakupy skradzioną kartą. Już następnego dnia mieszkaniec Suwałk usłyszał zarzuty rozboju i usiłowania kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy oraz posiadania narkotyków. Decyzją sądu 24-latek trafił na 3 miesiące do aresztu.

Zgodnie z Kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia, a w warunkach recydywy kara ta może być dodatkowo zwiększona o połowę.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1071 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39