Rusza rekrutacja uzupełniająca na Uniwersytecie w Białymstoku

2022.08.22 11:14
W poniedziałek (22.08) rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca na największej podlaskiej uczelni. Na przyszłych studentów Uniwersytetu w Białymstoku czeka jeszcze około 600 miejsc.
Rusza rekrutacja uzupełniająca na Uniwersytecie w Białymstoku

Rusza rekrutacja uzupełniająca na Uniwersytet w Białymstoku. Na studiach pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich na przyszłych studentów czeka jeszcze ok. 600 miejsc. Kandydaci mają do wyboru w sumie 23 kierunki i 5 modułów specjalizacyjnych na kierunku filologia.

Kandydaci mogą ubiegać się o przyjęcie na takie kierunki jak: biologia, chemia, ekobiznes, ekonomiczno-prawny, filologia polska, filologia - moduł specjalizacyjny: filologia angielska z językiem rosyjskim, filologia francuska (oferta edukacyjna dla kandydatów rozpoczynających naukę języka francuskiego od podstaw), filologia rosyjska (dla kandydatów rozpoczynających naukę języka rosyjskiego od podstaw), filologia rosyjska (dla kandydatów ze znajomością języka rosyjskiego) filologia rosyjska – komunikacja językowa w sferze biznesu), filozofia i etyka, fizyka, historia, informatyka, informatyka i ekonometria, jakość i bezpieczeństwo środowiska, kognitywistyka i komunikacja, kulturoznawstwo, matematyka, międzynarodowe stosunki gospodarcze, mikrobiologia, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, praca socjalna, socjologia, stosunki międzynarodowe, studia wschodnie, pedagogika specjalna, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Osoby, które już mogą pochwalić się dyplomem i chciałyby kontynuować naukę na studiach II stopnia – mają do wyboru 21 kierunków i na moduły specjalizacyjne na kierunki filologia. Na kandydatów czeka 370 miejsc. Rekrutacja rozpoczęła się na następujących kierunkach: administracja, biologia, chemia, chemia kryminalistyczna i sądowa, ekonomia, filologia polska, filologia polska nauczycielska, filologia obca nauczycielska, filologia - moduł specjalizacyjny: filologia angielska, filologia rosyjska – przekładoznawstwo, filozofia, fizyka, historia, informatyka, kryminologia, kulturoznawstwo, matematyka, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, pedagogika resocjalizacyjna, socjologia, stosunki międzynarodowe, zarządzanie.

Zainteresowani nauką na Uniwersytecie w Białymstoku mogą rejestrować się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) do 16 września. W sumie na nowych studentów czeka 1170 miejsc (660 na studiach I stopnia oraz jednolitych magisterskich, natomiast na studiach II stopnia – 510).

Obe3cnie na UwB kształci się ponad 9 tys. studentów.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1019 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39