Ruszają "Aktywne popołudnia", czyli bezpłatne zajęcia z nauki gry w golfa

2023.04.13 11:06
Fundacja Pro Active Poland przeprowadzi w Białymstoku szereg zajęć, które pozwolą poznać podstawy gry w golfa. Lekcje mają też na celu przeciwdziałanie uzależnieniom poprzez sport.
Ruszają "Aktywne popołudnia", czyli bezpłatne zajęcia z nauki gry w golfa
Fot: pixabay

Golf to sport uprawiany na otwartych, trawiastych terenach polegający na kierowaniu małej piłki do otworów w ziemi (mających kształt cylindra o średnicy 108 mm) za pomocą uderzeń specjalnymi kijami. Celem gracza jest umieszczenie piłki w dołku w jak najmniejszej liczbie uderzeń. Golf był dyscypliną olimpijską w latach 1900-1904, a później ponownie zagościł na igrzyskach w Rio de Janeiro, które odbyły się w 2016 r.

Golf pozwala się zrelaksować, a do tego zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. Niestety w Polsce niewiele osób potrafi w niego grać, co może się zmienić dzięki zajęciom organizowanym przez Fundację Pro Active Poland pod nazwą "Aktywne popołudnia".

- "Aktywne popołudnia" to bezpłatne zajęcia dedykowane mieszkańcom Białegostoku. Warto wziąć w nich udział, aby aktywne i ciekawie spędzić czas wolny. Poprzez akademie golfa zachęcamy do uprawiania sportu oraz do ruchu na świeżym powietrzu. Chcemy też pokazać golfa jako ciekawą dyscyplinę sportową, która jest dedykowana dla każdego - mówi Anna Kalbarczyk, prezes zarządu Fundacji Pro Active Poland.

Do wyboru jest 8 terminów. Pierwsze lekcje ruszą 24 kwietnia o godz. 14.30 i 17.00.

- Zajęcia będą trwały każdorazowo 2 godziny. Po wprowadzeniu teoretycznym uczestnicy przejdą do części praktycznej. Tu w podziale na grupy dowiedzą się m.in. jak trzymać kij golfowy oraz jak prawidłowo wykonać uderzenia golfowe. Na zajęcia "Aktywne popołudnia" mogą się zgłaszać mieszkańcy Białegostoku od 12. roku życia. Zarówno kobiety jak i mężczyźni - dodaje Anna Kalbarczyk.

Zapisy na "Aktywne popołudnia" prowadzone są drogą internetową. Zajęcia realizowane przez Fundację Pro Active Poland, które są współfinansowane ze środków z budżetu Miasta Białystok, będą się odbywać w stolicy Podlasia przy ul. Marczukowskiej 10e (Golfstok).

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji i terminy wszystkich zajęć: "Aktywne popołudnia" w Białymstoku

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1562 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39