Samotna wyprawa na Kaukaz 2006

2006.05.15 00:00
W dniu 1 lipca, gdy zakończy się sesja na Politechnice Białostockiej, jeden z najmłodszych białostockich podróżników, Paweł "ROBINSON" Dunaj (20 lat), wyruszy na swoją kolejną, tym razem samotną rowerową wyprawę na Kaukaz.

Jego celem jest dotarcie na rowerze do podnóża masywu Elbrusa i zdobycie jego najwyższego wierzchołka. Nie będzie to zadanie łatwe, ponieważ wysokość góry to 5642 m.n.p.m. Nie bez powodu jest nazywana DACHEM EUROPY. Elbrus to bowiem najwyższy szczyt na naszym kontynencie. Oprócz tego, Rowerzysta ma także w planach, wydłużyć swoją trasę z 6000 km. do ponad 7000 kilometrów, by wjechać, aż w głąb Iranu, pod same morze Kaspijskie oraz "zaatakować" najwyższą górę tegoż kraju.- Demwend (5604 m.n.p.m)- jak sam mówi: "Wszystko będzie zależało od tego jak "noga będzie podawać", co w "slangu" rowerzystów oznacza to samo co "wiatr w żagle" dla żeglarzy". Wyprawa będzie trwała ponad 2 miesiące. W tym czasie Paweł Dunaj przejedzie ponad kilka tysięcy kilometrów na swoim rowerze, przemierzając kolejno 10 krajów: Ukrainę, Rosję, Gruzję, Azerbejdżan, Iran, Armenię, Turcję, Bułgarię, Rumunię, Słowację. Brak znajomości języka rosyjskiego(zna tylko angielski i niemiecki), samotność, słońce, warunki atmosferyczne, strome podjazdy, jednym słowem będzie "katował" swój organizm niczym zawodnicy - silniki podczas najtrudniejszych rajdów samochodowych. To wszystko czyni tę wyprawę tak ekstremalną, iż wydaje się niemal niemożliwa... a jednak...
Więcej szczegółów na stronie wyprawy: http://www.kaukaz.duna.pl

Niestety, rzeczywistość pokazuje, że z własnej, studenckiej kieszeni nie dałoby się pojechać, ale dzięki sponsorom przekonał się, że "chcieć to móc" i przy odrobinie szczęścia nie ma rzeczy niemożliwych. Z pomocą przyszły firmy, takie jak białostocki dostawca Internetu DUNA, udostępniając, bezpłatnie, gigabajt miejsca na swoim serwerze; firma CROSSO, producent sakw rowerowych, udzielając sporego rabatu na zakup swoich produktów, które i tak musiałby nabyć oraz wiele innych instytucji. Patronatem medialnym objęły wyprawę Polskie Radio "Trójka", białostockie gazety oraz portale internetowe, w których po powrocie, będzie można poczytać relacje z podróży, reportaże i przede wszystkim obejrzeć zdjęcia. Wszystko jest jeszcze na etapie szukania sponsorów. Gdyby ktoś zechciałby pomóc WYPRAWIE "KAUKAZ 2006" może się skontaktować z podróżnikiem. Wszystkie dane kontaktowe można znaleźć na stronie wyprawy.

Kim jest podróżnik?
Paweł Dunaj: 20 lat,
Student Informatyki na Politechnice Białostockiej(specjalizacja - Inżynieria komputerowa),
Czynny instruktor Związku Harcerstwa Polskiego,
Miłośnik gór - (im wyższe tym lepiej), mający na swoim koncie doświadczenia górskie zdobyte w polskich pasmach górskich jak również w Dolomitach i Alpach wyprawa w Himalaje wydaje się u niego kwestią najbliższej przyszłości.
Zapalony rowerzysta, przemierzający na jednym ze swych rowerów tysiące kilometrów rocznie - nie zsiada z roweru przez cały rok - niezależnie od pogody
Członek Podlaskiego Klubu Morsów
Członek Białostockiego Klubu Płetwonurków 'AMFORA'
Lektor (ministrant) w katedrze Białostockiej
Ratownik WOPR
Honorowy dawca krwi, od osiemnastego roku życia
Pracownik wysokościowy. Pracował m.in. przy skokach w Stańczykach.
Mimo młodego wieku posiada duże doświadczenie w dziedzinie fotografii, której uprawianie jest w jego rodzinie wieloletnią, kultywowaną tradycją. Ma na swoim koncie tysiące klatek zdjęć, indywidualną wystawę w III LO (jego szkole średniej).

BiałystokOnline

709 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39