Sekulski i Chomczenowski zagrają w rosyjskiej Premier Lidze

2018.02.22 19:25
Łukasz Sekulski przenosi się do SKA Chabarowsk. W rosyjskiej Premier Lidze występować będzie także Dmytro Chomczenowski. Ukrainiec, który niedawno bronił barw Dumy Podlasia, został nowym zawodnikiem Urału Jekaterynburg.
Sekulski i Chomczenowski zagrają w rosyjskiej Premier Lidze
Fot: Michał Kardasz

Życie piłkarza jest nieprzewidywalne. Doskonale przekonali się o tym gracze, którzy jeszcze przed chwilą biegali z "Jotką" na piersi. Łukasz Sekulski i Dmytro Chomczenowski nie poradzili sobie w Jagiellonii, a mimo to zanotowali swego rodzaju krok w przód. Obaj przenoszą się bowiem do Rosji.

"Sekul" w białostockim zespole rozegrał 34 spotkania. Strzelił w nich 6 goli, a także zanotował 4 asysty. Od lata 2015 r. - kiedy to zamienił Stalową Wolę na Podlasie - zdążył zaliczyć też dwa wypożyczenia. Do Korony Kielce i Piasta Gliwice. Urodzony w Płocku napastnik nie potrafił jednak na dłuższy czas wywalczyć sobie miejsca w podstawowym składzie wicemistrzów Polski i po przyjściu do Białegostoku Bezjaka, musiał szukać sobie nowego klubu.

Ten dosyć szybko się znalazł. Sekulski na zasadzie transferu definitywnego przeniesie się do SKA Chabarowsk, a więc drużyny, która zajmuje aktualnie na najwyższym rosyjskim szczeblu rozgrywkowym ostatnie miejsce.

- Na pewno chciałbym mocno podziękować wszystkim związanym z klubem za wspólny czas. Kolegom i trenerom za wspólny czas w szatni i na boisku. Działaczom za danie mi szansy, ludziom z klubu za bardzo fajne podejście i współpracę. Przede wszystkim jednak dziękuję tym ludziom, dla których gramy. Kilkukrotnie było mi dane wystąpić przed kapitalną publicznością w Białymstoku. Kibice przy Słonecznej zawsze robili kapitalną robotę, nie opuszczali też nas na wyjazdach. Dzięki za wszystko! - takimi słowami, na łamach oficjalnej strony Jagiellonii, pożegnał się z białostockimi fanami Łukasz Sekulski.

Na tym jednak nie koniec transferów na linii Białystok-Rosja. Nie tak dawno szeregi Dynama Moskwa zasilił przecież Fiodor Cernych, a trzecim byłym Jagiellończykiem, który spakował walizki i udał się na wschód, został w czwartkowe (22.02) popołudnie Dmytro Chomczenowski. Ukrainiec kilka tygodni temu rozwiązał za porozumieniem stron umowę z Dumą Podlasia, a teraz jego nowym pracodawcą został Urał Jekaterynburg. Nowy klub byłego pomocnika Jagiellonii to obecnie - po 20 kolejkach sezonu - 9. siła Premier Ligi.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1686 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39