Siatkówka. Zespoły z Podlasia walczyły o kolejne punkty

2021.11.21 12:22
W sobotę (20.11) na szczeblu I i II ligi zaprezentowały się siatkarskie drużyny z północno-wschodniej Polski. Swój mecz wygrali tylko zawodnicy BAS-u Białystok, którzy pokonali Bzurę Ozorków 3:1.
Fot: Maciej Safaryn

Siatkarze BAS-u w sezonie 2021/2022 rozegrali w II lidze (gr. 2) 8 spotkań i wszystkie te pojedynki wygrali. W sobotę z niszczycielską siłą białostoczan musiała się zmierzyć Bzura Ozorków. W stolicy Podlasia gości stać było jednak tylko na zwycięstwo w partii numer 3 (wynik 25:23). W pozostałych odsłonach spotkania górą byli gospodarze, którzy poszczególne sety wygrywali do 19, 22 oraz 13. Triumf 3:0 oznacza, że BAS po 8 kolejkach ma na koncie 23 oczka i oczywiście wciąż znajduje się na czele II-ligowej stawki. Inny przedstawiciel Podlasia, a więc Centrum, jest na miejscu 10. Augustowianie w minionej serii zmagań polegli na wyjeździe 1:3 z Camperem Wyszków.

Jeżeli chodzi o wyczyny żeńskiej drużyny BAS-u, która występuje w I lidze, to tu znów nie mamy dobrych wiadomości. Podopieczne Sebastiana Grzegorka przegrały bowiem delegacyjny bój z Częstochowianką Częstochowa 0:3, co pokazuje, że siatkarki beniaminka nie miały na terenie rywalek zbyt wiele do powiedzenia. BAS tylko w drugiej odsłonie meczu potrafił nawiązać walkę (wynik 21:25). W pozostałych setach białostoczanki popełniały wiele niewymuszonych błędów, przez co partie kończyły się rezultatami 13:25 i 14:25. Dla ekipy z północno-wschodniej Polski była to już porażka numer 9 w trwającym sezonie.

Aktualna tabela siatkarskiej II ligi mężczyzn (gr. 2)
1. BAS Białystok 8 23 24:4 684:583
2. Arka Tempo Chełm 8 18 20:10 687:621
3. KS Metro Warszawa 8 15 20:14 771:758
4. MOS Wola Tramwaje Warszawskie 8 14 15:15 675:670
5. Enea KKS Kozienice 8 14 17:14 728:690
6. UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 8 13 16:14 680:640
7. Bzura Ozorków 8 12 16:15 678:719
8. UKS Centrum Augustów 8 10 16:17 717:752