Sielska jazda po nowym asfalcie za niecały rok. Duża inwestycja drogowa na Starosielcach

2017.08.21 18:24
Na Starosielcach zostanie przebudowana jedna z głównych dróg osiedlowych. Miasto szuka firmy, która zajmie się budową ul. Nowosielskiej w Białymstoku.
Sielska jazda po nowym asfalcie za niecały rok. Duża inwestycja drogowa na Starosielcach
Fot: pixabay.com

Ul. Nowosielska, która mieści się na Starosielcach, to jedna z głównych dróg w tym rejonie. Odchodzi od niej kilka mniejszych uliczek. Obecnie częściowo jest ona gruntowa, ale niedługo ma się to zmienić. Miasto szuka wykonawcy, który przebuduje ją na odcinku od ul. Popiełuszki do ronda, gdzie łączy się z ul. Francuską.

W ramach tego przedsięwzięcia zbudowana zostanie nowa jezdnia z betonu asfaltowego wraz z obustronnymi chodnikami. Wykonawca zadba o nową nawierzchnię jezdni, chodników, zjazdów i drogi dla rowerów. Powstaną wyniesione skrzyżowania z kostki betonowej. Planowany termin zakończenia prac to połowa maja 2018 roku. Przedsiębiorcy zainteresowani realizacją tej inwestycji swoje oferty mogą składać do 1 września.

W tym roku miasto zaplanowało ok. 50 tego typu inwestycji, których łączna szacunkowa wartość wyniesie prawie 47 mln zł. Długość przebudowanych ulic przekroczy 16 km. W ostatnim czasie ogłoszono przetargi m.in. na rozbudowę ul. L. Waryńskiego, Proletariackiej, A. Rybnika, Liniowej czy budowę ul. Przygodnej, Władysława Jagiełły oraz sięgacza na ul. Żwirki i Wigury.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1397 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39