Śmiertelny wypadek w Białymstoku. Było też obywatelskie zatrzymanie

2017.08.20 09:53, Aktualizacja: 2017.08.20 15:15
Nad ranem w Białymstoku zginęły dwie osoby. W okolicy przystanku autobusowego znajdującego się za skrzyżowaniem ul. Antoniukowskiej z ul. Świętokrzyską 28-latek wjechał na chodnik. Mężczyznę zatrzymali taksówkarze.
Śmiertelny wypadek w Białymstoku. Było też obywatelskie zatrzymanie
Fot: KWP w Białymstoku

W niedzielę nad ranem (ok. godz. 4.30) doszło w Białymstoku do śmiertelnego wypadku. 28-letni mieszkaniec miasta podróżował volkswagenem polo od strony centrum. Prawdopodobnie w okolicy przystanku autobusowego (skrzyżowanie ul. Antoniukowskiej z ul. Świętokrzyską) wjechał na chodnik. Potrącił dwoje pieszych - 23-latkę i 38-letniego mężczyznę.

28-latek, po tym, jak przejechał kilkaset metrów, został zatrzymany przez taksówkarzy. Jeden z nich zauważył zdarzenie, drugi przekazał przez stację informację o tym, co się stało.

Ujęty mężczyzna nie miał żadnych obrażeń. Zabrano go na badanie krwi. Podobno - jak wynika z nieoficjalnych źródeł - wyjaśniał, że to nie on prowadził auto. Przyczyny zdarzenia oraz wersję przedstawioną przez białostoczanina sprawdza policja pod nadzorem prokuratury.

Przez pewien czas ul. Antoniukowska w kierunku Dziesięcin była nieprzejezdna. Teraz ruch odbywa się tam normalnie.

AKTUALIZACJA

Zatrzymany mężczyzna nie znajdował się pod wpływem alkoholu. Aktualnie sprawdzane jest czy zażywał narkotyki. Poza tym policja ostatecznie przekazała, że ma on nie 28 a 26 lat.

Natomiast w obywatelskim zatrzymaniu uczestniczyli pracownicy dwóch, różnych taksówkarskich firm. Pierwszy z taksówkarzy zajechał drogę 26-latkowi, który najpierw uciekł z miejsca zdarzenia, a następnie uderzył w krawężnik. Natomiast drugi reanimował potrącone osoby. Ciało jednej z ofiar znajdowało się w sporej odległości od przystanku.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1398 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39