Spacery i gra miejska - tak obchodzono Święto Trzech Króli w Białymstoku [ZDJĘCIA]

2022.01.06 16:21
W Święto Trzech Króli, obchodzone 6 stycznia, tradycją są orszaki, które przemaszerowują ulicami miast. W tym roku w Białymstoku ze względu na pandemię, nie było typowej procesji, a zachęcano do rodzinnych spacerów oraz zorganizowano grę miejską.
Spacery i gra miejska - tak obchodzono Święto Trzech Króli w Białymstoku [ZDJĘCIA]
Fot: Maciej Safaryn

Hasłem tegorocznych obchodów Święta Trzech Króli było "Dzień dziś wesoły". Orszak przyjął formę rodzinnych czy indywidualnych spacerów.

Białostoczanie chętnie przechadzali się ulicami miasta. Jak również brali udział w grze miejskiej. Nie było wspólnego przejścia, ani godziny rozpoczynającej wydarzenie. Można było wziąć w nim udział o dowolnej porze.

Gra miejska polegała na rozwiązaniu krzyżówki. Na przystankach znajdowały się tablice, na których były opisane sceny biblijne ze zdjęciami białostockich orszaków. Na nich to można było znaleźć odpowiedzi do krzyżówki. Na stronie Miasta Białystok dostępna była karta do gry z krzyżówką, pytaniami oraz mapą. Na trasie Orszaku ustawione zostały standy, przy których było można wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Osoby, które rozwiązały krzyżówkę, mogą przesłać ją 6 stycznia na adres promocja@um.bialystok.pl. 50 pierwszych osób, które wskażą poprawną odpowiedź i prześlą zdjęcie ze spaceru orszakowego, np. z wykorzystaniem pamiątkowych standów, otrzyma pakiet nagród rzeczowych Miasta Białystok.

Wydarzenie było zorganizowane przez Archidiecezję Białystok i Miasto Białystok.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1203 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39