Białystok Online

Kultura i Rozrywka

Specjalna wersja hejnału zabrzmi z wieży Ratusza

2014.10.29 00:00
Specjalna wersja hejnału zabrzmi z wieży Ratusza
Fot: AD. Przez blisko miesiąc z wieży Ratusza będzie rozbrzmiewał harmonijkowy hejnał

Od 31 października do 24 listopada, w samo południe, z ratuszowej wieży na Rynku Kościuszki rozlegać się będzie hejnał miejski, ale hejnał inny niż zazwyczaj.

To specjalna wersja - na harmonijkę, w wykonaniu znanego bluesmana Tomka Kamińskiego. Po raz pierwszy hejnał w takiej formie można było usłyszeć w 2012 roku. Warto przypomnieć, że oryginalna wersja białostockiego hejnału została skomponowana przez Roberta Panka.

W ten nietypowy sposób Białostocki Ośrodek Kultury promuje Jesień z Bluesem, imprezę, której 30. edycja odbędzie się już niebawem. W dniach 19-22 listopada klubem Fama i kinem Forum rządzić będzie blues. Wystąpią artyści m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Polski. Patronujemy wydarzeniu.

Program: Jesień z Bluesem

Anna Dycha

Anna Dycha

anna.d@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas