Spektakl "Kto ma Klucz"

dodane dnia: 2024-02-19 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Spektakl "Kto ma Klucz"
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-03-17
Organizatorzy zapraszają na spektakl "Kto ma Klucz".

"Kto ma Klucz" to uniwersalna, ponadczasowa historia o miłości. Miłości dojrzałej, o której twórcy rzadko opowiadają, bo bardziej spektakularną bohaterką jest zwykle miłość romantyczna. To spektakl dla każdego kto choć raz w życiu zastanawiał się, czy relacja, w której jest (małżeńska, partnerska, przyjacielska, zawodowa) go wzmacnia, czy osłabia. Emilia Komarnicka-Klynstra i Stefano Terrazzino w historii opowiadanej przebojami polskimi oraz włoskimi, ale także muzyką świata i wspaniałą paletą emocji.


Kobieta (Emilia Komarnicka-Klynstra) i Mężczyzna (Stefano Terrazzino) stają w obliczu kryzysu długoletniego związku. Mogą się rozejść albo podjąć ostatnią próbę zrozumienia, co właściwie się z nimi dzieje, kim dla siebie są i może co najważniejsze, kim dla siebie chcieliby być. Trzecią bohaterką jest Zmiana (Sara Janicka), jedyna stała w naszym życiu. Zawsze z nami i może bardziej się nam przygląda niż my jej.

Kobieta i mężczyzna. Polka i Włoch. Ciało i uczucia. Namiętność i obojętność. I najważniejsze pytanie – Kto ma Klucz. To częste pytanie, kiedy wracamy do domu. Ktoś zamykał przecież drzwi, pewnie brzęczy komuś w kieszeni, a może znajduje się w najmniejszej kieszonce torebki? Albo leży teraz na drodze bezużyteczny?

Zapraszamy na 71 minut spektaklu mówiącego do widza językiem uniwersalnym za pomocą tańca i muzyki oraz 71 minut rozmowy o poszukiwaniu innego ustawienia w związku, o relacji, która szuka nowego wyrażenia siebie. Bo skoro lata nas zmieniają, to jak związek może być wciąż taki sam?

Czy szczęście musi być warunkowe? Czy poczucie spełnienia, miłości musi zależeć od kogoś lub czegoś? A może to kwestia decyzji?

Prawdopodobnie nikt nie wyjdzie ze spektaklu taki sam. To wyzwanie i proces, który dotyka nie tylko protagonistów, ale także widzów. Jesteśmy przekonani, że warto podjąć takie ryzyko.

To zdecydowanie spektakl dla kobiet, które może nie wiedzą jak dotrzeć do swoich mężczyzn, ale także dla par (także tych, które znalazły już się w kryzysie). To medytacja nad małżeństwem.

Historia tej miłości opowiadana jest muzyką - przebojami polskimi oraz włoskimi, ale także muzyką świata, co jest symbolem, że w obliczu uczucia słowa pozostają wtórne.

Obsada:
Emilia Komarnicka-Klynstra
Stefano Terrazzino
Sara Janicka


EMILIA KOMARNICKA-KLYNSTRA

Urodzona w Brzegu w 1985 r. Całe dzieciństwo spędziła na scenach amatorskich zespołów wokalnych i tanecznych. Ukończyła wydział aktorski PWSFTviT w Łodzi oraz Państwowe Studium Choreograficzne, na kierunku taniec współczesny. Aktorka wielu scen teatralnych w Polsce. Przez kilka lat związana z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Od 2014 r. aktorka Teatru Ateneum w Warszawie. Współpracowała z najbardziej uznanymi reżyserami polskimi i zagranicznymi na najlepszych polskich scenach teatralnych i musicalowych, a także w Teatrze Telewizji.

Grała w wielu filmach i serialach telewizyjnych m.in. w "Ranczo" i ";Na dobre i na złe".

Jest współautorką programów dokumentalnych pt. "Nienasyceni" i "Urodzeni artyści", a także współproducentką spektakli Teatru Telewizji TVP.

Autorka Książki dla Dzieci i przewodnika dla Rodziców: "Cieszę się, że jesteś", w której inspiruje Rodziców do bliskościowego wychowania.

Pasjonatka i absolwentka studium psychobiologii, nieustannej pracy nad psyche i soma. Jest w ciągłym procesie, jak mawia: duchowego celu nie da się osiągnąć. Jeżeli zaczniesz tę drogę, to ona toczy się cały czas.


STEFANO TERRAZZINO

Włoski tancerz, aktor i wokalista. Od 2005 roku mieszka i pracuje w Polsce. Popularność zyskał dzięki programowi Taniec z Gwiazdami w którym to kilkakrotnie razy stawał na podium, w tym czterokrotnie na miejscu pierwszym z Kingą Rusin, Agatą Kuleszą, Anetą Zając i Agnieszką Sienkiewicz. W polskiej edycji tego programu wziął udział aż dziewięć razy, a w niemieckiej trzy razy.

Poza tańcem jego pasją jest również aktorstwo. Występował w wielu polskich serialach oraz na deskach teatrów. Od 2016 roku na stałe odgrywa jedną z głownych ról w spektaklu Kochanie na kredyt w reżyserii Olafa Lubaszenko.

Stefano Terrazzino pasjonuje się muzyką. Talentem wokalnym i aktorskim zachwycił jury i publiczność programu Twoja twarz brzmi znajomo w Polsacie, zdobywając pierwsze miejsce w III edycji. Chcąc dzielić się radością płynącą z muzyki i zbliżyć polską publiczność do kultury włoskiej zaprosił do Polski swoich kolegów z Sycylii, z którymi od kilku miesięcy koncertuje po Polsce.


SARA JANICKA

Z zawodu psycholożka, tancerka posiadająca mistrzowską klasę taneczną „S” w tańcach Latynoamerykańskich. Uczestniczka takich programów tanecznych jak: „YouCanDance - po prostu tańcz”, „Dancing with the Stars - Taniec z gwiazdami”. Półfinalistka programu „World of Dance”.

Złota medalistka Akademickich Mistrzostw Polski oraz Mistrzyni Polski i Świata w Latin Showdance.

Od kilku lat tańczy w spektaklu Tribite to Dirty Dancing, na co dzień psycholog szkolny oraz instruktor tańca.


Start o godz. 14:30, 17:00 i 19:30.

840 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39