Statek Błaznów - premiera w Wierszalinie

2010.06.17 00:00
"Statek Błaznów" to najnowsza sztuka Piotra Tomaszuka oparta na wczesnorenesansowym poemacie Sebastiana Branta "Das Narrenschiff" ("Łódź głupców"). Artystyczne przedsięwzięcie reżysera wspierają znani z wcześniejszych realizacji, znakomici artyści: Eva Farkasova - scenograf oraz Piotr Nazaruk - kompozytor.
Statek Błaznów - premiera w Wierszalinie
Fot: materiały organizatora

Średniowieczny moralitet demaskuje błazeńską naturę człowieka i jego odwieczną skłonność do grzechu. Interpretacja wierszalińska sytuuje miejsce akcji w czasach współczesnych, na statku, którego celem są wyspy szczęśliwości.

O atrakcje uczestników rejsu zadba Kapitan, w rolę którego wcieli się Rafał Gąsowski oraz jego asystentka Kataryna - Katarzyna Siergiej. W spektaklu zobaczymy także: Dariusza Matysa, Karola Smacznego, Miłosza Pietruskiego, Monikę Kwiatkowską, Paulinę Karczewską oraz Łukasza Jarzyńskiego.

Widowisko można zobaczyć na deskach Teatru Wierszalin w Supraślu już w najbliższy weekend, od piątku do niedzieli, o godz.18. Spektakl będzie prezentowany również we wszystkie weekendy lipcowe. Rezerwacje biletów pod numerem tel. 857108846.

MAG

859 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39