Białystok Online

Sport

Strzelił gola w debiucie. Teraz podpisał nowy kontrakt

2022.08.08 12:28
Strzelił gola w debiucie. Teraz podpisał nowy kontrakt
Fot: Grzegorz Chuczun

Jagiellonia Białystok podpisała nowy kontrakt z jednym ze swych zawodników. Parafkę na umowie złożył Mateusz Kowalski.

Choć Duma Podlasia na razie punktuje bardzo skromnie, to jednak w białostockiej drużynie są piłkarze, którzy mogą być zadowoleni. Udane tygodnie ma za sobą m.in. Mateusz Kowalski.

Rosły napastnik w debiucie, posiadając na karku niespełna 17 lat, zdobył gola na 2:0 w starciu z Piastem Gliwice, dzięki czemu został on najmłodszym strzelcem bramki dla Jagi w Ekstraklasie, a w poniedziałek (8.08) opisywany snajper złożył podpis na nowej umowie. Obecny kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2025 r.

Przypomnijmy, że Kowalski to jeden z najbardziej wyróżniających się zawodników Akademii Jagiellonii Białystok z rocznika 2005. Mateusz ma już na koncie 3 występy na szczeblu PKO Ekstraklasy, a ponadto nie tak dawno 17-letni napastnik świętował z ekipą juniorów młodszych prowadzoną przez Tomasza Bernatowicza awans do półfinału mistrzostw Polski.

Rafał Żuk

Rafał Żuk

rafal.zuk@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas