Sukces absolwentów stomatologii. UMB po raz kolejny numerem 1 w Polsce

2021.02.15 11:00
Absolwenci UMB nie mają sobie równych w Polsce. Po raz kolejny zajęli najwyższe miejsce podium w lekarsko-dentystycznym egzaminie końcowym. Białostoccy studenci osiągnęli lepsze wyniki od m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Sukces absolwentów stomatologii. UMB po raz kolejny numerem 1 w Polsce
Fot: Pixabay

Najwyższy wynik w Polsce

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) najlepiej w Polsce kształci lekarzy-dentystów. Świadczą o tym wyniki z wiosennej sesji Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego (LDEK).

Białostoccy absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego wśród przystępujących do egzaminu po raz pierwszy uzyskali 160 punków, wyprzedzając osoby z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego z wynikiem 157,8 punktów oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego z trzecim najlepszym wynikiem 157 punktów.

- Absolwenci UMB po raz kolejny z rzędu udowadniają, że nie mają sobie równych w Polsce. To Wasz ogromny sukces i zwieńczenie wielu lat ciężkiej pracy. Chcę również podziękować nauczycielom-dydaktykom, którzy z pasją przekazują swoją wiedzę i z energią angażują się w nauczanie na wysokim poziomie - gratuluje prodziekan ds. jakości kształcenia, programów studiów i oddziału stomatologii UMB, prof. dr hab. Teresa Sierpińska.

Prawo do wykonywania zawodu

Absolwenci UMB od kilku lat zajmują czołowe miejsca na egzaminie LDEK, który jest obiektywnym odzwierciedleniem jakości nauczania. Zdanie egzaminu jest warunkiem, aby otrzymać prawo do wykonywania zawodu lekarza dentysty.

Pośród osób, które ukończyły studia w ciągu ostatnich 2 lat, absolwenci UMB zajęli na LDEK-u 2. miejsce w Polsce. Najnowsze wyniki opublikowało Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi.

Egzamin LDEK składa się z 200 zadań, gdzie każde ma 5 możliwości do wyboru, a tylko 1 odpowiedź jest prawidłowa. Test trwa 4 godziny. Dla uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu konieczne jest zdobycie co najmniej 56%.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

944 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39