Sylwestrowe wydatki. Ile za zabawę płaci się w Białymstoku?

2017.12.27 08:01
W największych polskich miastach za zabawę sylwestrową – w tym roku – zapłacić trzeba przeciętnie 224 zł za osobę. Natomiast w Białymstoku jest nieco taniej, bowiem średnia kwota to 218 zł.
Sylwestrowe wydatki. Ile za zabawę płaci się w Białymstoku?
Fot: pixabay.com

Serwis Sylwestrowo.pl porównał oferty zabaw sylwestrowych w największych polskich miastach. Okazało się – co nie jest zresztą zaskakujące - że ceny są mocno zróżnicowane w zależności od regionu. W Bydgoszczy to średnio tylko 160 zł za osobę, podczas gdy w Gdańsku to już przeciętnie 315 zł. W Warszawie średni koszt wynosi z kolei 277 zł. Zaś Białystok wypada w tym towarzystwie całkiem dobrze. Tu przeciętna oferta opiewa na 218 zł za osobę.

- W największych miastach większość ofert obejmuje jedynie zabawę do późnej nocy czy rana. Inaczej sytuacja wygląda w regionach, gdzie jest więcej miejscowości turystycznych. Pod tym względem wyróżniają się polskie góry. Tam średnia cena to aż 528 zł, ale musimy pamiętać o tym, że w tym rejonie wiele ofert to rozbudowane propozycje, często obejmujące np. 2-3 noclegi lub dodatkowe atrakcje, w tym wypady narciarskie czy kulig. Jeżeli więc weźmiemy to pod uwagę, okaże się, że koszt w przeliczeniu na czas pobytu jest zazwyczaj dosyć umiarkowany – wyjaśnia Mateusz Goliat, ekspert portalu Sylwestrowo.pl.

Dane dotyczące kosztów zabaw sylwestrowych pochodzą z ok. 1000 różnego typu ofert, w tym m.in. uroczystych balów, imprez w klubach czy bardziej nietypowych propozycji, które znalazły się we wspomnianym serwisie.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1545 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39