Sytuacja jak w filmie. On i ona zamknięci w zaciętej windzie. Co z tego wyniknie?

2024.03.18 12:14
Zacięta między piętrami winda i zamknięte w niej zupełnie obce osoby. To nietypowa sytuacja, która skłania do refleksji nad tym, jak zachowalibyśmy się w takiej sytuacji. Jeden z takich scenariuszy ukazuje spektakl "Winda". Na scenie wystąpi Antoni Jackowski i Gabriela Grześ.
Sytuacja jak w filmie. On i ona zamknięci w zaciętej windzie. Co z tego wyniknie?
Fot: Materiały organizatora

Premierowy pokaz spektaklu "Winda" odbędzie się w piątek (22 marca) w Nie Teatrze.

Spektakl "Winda"

Spektakl "Winda" przenosi widzów w sam środek sytuacji niczym z filmu - zacięta winda staje się areną niezręcznej ciszy między dwoma osobami. Początkowo niezręczny small talk stopniowo przeradza się w snucie wizji wyimaginowanego związku, który ma na celu zabijanie czasu. Co pozornie wydaje się być niewinną i powierzchowną rozrywką, staje się okazją dla bohaterów do lepszego zrozumienia siebie nawzajem.

Sztuka ta jest adaptacją słuchowiska radiowego autorstwa Ireneusza Iredyńskiego, polskiego dramaturga i poety, który urodził się w roku wybuchu II wojny światowej. W swoich utworach pisał o fałszywości słów i gestów, odsłaniając hipokryzję oraz stereotypy społeczne. Na światło dzienne wyciągał wszystkie elementy stanowiące źródła przemocy, okrucieństwa i upodlenia. Jego dzieła często również poruszały tematy zagubienia i samotności.

Więcej informacji: Premiera: "Winda"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1430 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39