Premiera: "Winda"

dodane dnia: 2024-03-14 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Premiera: "Winda"
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-03-22
Organizatorzy zapraszają na premierę spektaklu "Winda".

Zacięta winda, niezręczna cisza... i co dalej? W spektaklu "Winda" jesteśmy obserwatorami "wymuszonej" rozmowy i rodzącej się znajomości, która z każdą minutą zmierza coraz głębiej we wnętrza dwójki bohaterów. Wraz z początkiem wiosny, na scenie Nie Teatru zagości młodość – w rolach głównych wystąpi dwójka młodych aktorów: Gabriela Grześ i Antoni Jackowski. Zaczerpnijmy wspólnie głęboki oddech teatralnej świeżości podczas premiery spektaklu "Winda"!

Co byś zrobił żeby zabić trochę czasu w unieruchomionej windzie? Jak długa musiałaby trwać cisza, aby zmusić Cię do jej przełamania z kompletnie obcą osoba, zamkniętą z Tobą? Niezręczny small talk stopniowo przeistacza się w snucie wizji wyimaginowanego związku dla zabicia czasu. Z pozoru niewinna i powierzchowna rozrywka daje okazję bohaterom do głębszego poznania się.

Spektakl "Winda" jest teatralna adaptacją słuchowiska radiowego znanego pisarza Ireneusza Iredyńskiego, podczas której widz ma okazję zanurzyć się w intymną atmosferę rozmowy rozpoczętej w nieoczekiwanych okolicznościach.

Artyści:

On‍
Antoni Jackowski - teatr dotarł do niego przez śpiew i musical. Obecnie zajmuje się spektaklami lalkowymi i maskowymi.

Ona
Gabriela Grześ - teatrem zajmuje się od 2019 roku. Brała udział w wielu projektach dramatycznych, a w wolnym czasie prowadzi zastęp zuchów.

Reżyseria / adaptacja / Dozorca‍
Dariusz Szada-Borzyszkowski - urodzony w 1959 roku w Osięcinach, to reżyser teatralny i telewizyjny oraz tłumacz dramaturgii rosyjskiej. Absolwent pedagogiki w Bydgoszczy i reżyserii w Sankt Petersburgu, znany z licznych realizacji teatralnych i telewizyjnych, w tym w TVP. Aktywnie zaangażowany społecznie, jest współzałożycielem grupy „Normalny Białystok” i wiceprezesem Towarzystwa Przyjaciół Kultury Żydowskiej w Białymstoku. Odznaczony tytułem Zasłużonego Działacza Kultury.

Start o godz. 19:00.

1335 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39