Szczepienia w zakładach pracy. Ilu pracowników zgłosiło się w Podlaskiem?

2021.05.18 11:40
Trwają szczepienia przeciwko COVID-19 w zakładach pracy w całej Polsce. Ile firm i pracowników zgłosiło się w województwie podlaskim?
Szczepienia w zakładach pracy. Ilu pracowników zgłosiło się w Podlaskiem?
Fot: Pixabay

- Na chwilę obecną mamy zgłoszonych 1360 pracowników z dwóch firm z województwa podlaskiego. Szczepienia w zakładach pracy to kolejna propozycja rządu, która ma ułatwić dostęp do szczepionek i przyspieszyć Narodowy Program Szczepień - przekazało nam Centrum Informacyjne Rządu.

Pilotaż programu szczepień w miejscach pracy rozpoczął się 17 maja.

Do 10 maja chęć wzięcia udziału w akcji szczepień w zakładach pracy zgłosiło 740 firm. Aktualnie w programie jest już ponad 900 firm z całego kraju. 

Jak wziąć udział?

Zakład pracy może zgłosić do szczepienia: pracowników, członków samorządów zawodowych i stowarzyszeń branżowych, osoby współpracujące: zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, studentów lub członków rodzin tych osób.

Szczepienia pracowników możliwe są w tych miejscach, gdzie pracodawcy uda się zebrać minimum 300 chętnych do przyjęcia preparatu. Pracodawca, który zbierze wystarczającą liczbę chętnych, będzie odpowiadał także za nawiązanie współpracy z istniejącym punktem szczepień, który zgodzi się na przeprowadzenie procesu szczepień jego pracowników.

Aby wziąć udział w programie, zakład pracy powinien zgłosić się przez formularz udostępniony na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Pracodawca, we współpracy ze zgłoszonymi PWDL (podmiotami wykonującymi działalność leczniczą) powinien być w stanie zaszczepić wszystkie zgłoszone osoby w ciągu maksymalnie 5 dni.

Wysłanie zgłoszenia przez formularz oznacza gotowość do zaszczepienia wpisanych pracowników. Zgłoszenie przez formularz powinno zostać wysłane dopiero po uzgodnieniu logistyki wykonywania szczepień z wybranym PWDL.

Auchan szczepi

Sieć Auchan rozpoczęła szczepienia pracowników 17 maja w całej Polsce. Jako pierwszy preparat otrzymał zakład w Białymstoku.

- Wierzę, że szybkie objęcie szczepieniami wszystkich naszych zespołów wpłynie na zwiększenie ogólnej skuteczności walki z pandemią oraz na bezpieczeństwo naszych pracowników oraz klientów. Czekamy na uruchomienie głównej akcji, ale działamy również lokalnie – przekazał dyrektor zasobów ludzkich Auchan Retail Polska, Arkadiusz Mika.

Firma od razu po tym, jak pojawiły się pierwsze informacje na temat możliwości organizacji szczepień pracowników zgłosiła się do programu.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

848 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39