T-Mobile Ekstraklasa. Niezapomniane zwycięstwo na koniec sezonu! Lechia na kolanach

2015.06.07 00:00
W ostatnim meczu sezonu Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie, po niesamowicie emocjonującym spotkaniu, Lechię Gdańsk 4:2 (0:2).

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 4:2 (0:1)
Bramki: Tuszyński 77'(k), Modelski 88', Romanczuk 90', Gajos 90'(k) - Leković 41', Colak 56'

Jagiellonia Białystok: 69. Bartłomiej Drągowski - 3. Jonatan Straus, 23. Michał Pawlik, 19. Igors Tarasovs, 21. Przemysław Frankowski (46, 2. Filip Modelski) - 22. Rafał Grzyb (K), 6. Taras Romanczuk - 10. Nika Dzalamidze (67, 28. Karol Świderski), 11. Karol Mackiewicz (82, 13. Przemysław Mystkowski), 20. Maciej Gajos - 8. Patryk Tuszyński.

Trener: Michał Probierz

Lechia Gdańsk: 1. Łukasz Budziłek - 2. Rafał Janicki, 5. Rudinlison (77, 15. Adam Dźwigała), 16. Ariel Borysiuk, 33. Nikola Leković - 8. Daniel Łukasik (64, 32. Mateusz Możdżeń), 18. Adam Buksa - 21. Stojan Vranjes, 6. Sebastian Mila (K), 11. Maciej Makuszewski - 20. Antonio Colak.

Trener: Jerzy Brzęczek

-25 - Do meczu pozostało tylko 25 minut, a na trybunach zameldowali się już w dość licznej grupie kibice Lechii, którzy powoli zaczynają prowokować fanów z Podlasia

-15 - Pozostał kwadrans, a stadion jest już niemal wypełniony po brzegi! Zapowiada się bardzo dobre widowisko, zarówno na trybunach, jak i na murawie Stadionu Miejskiego

I połowa:

1. - Ależ jest tu dziś głośno! Zaczynamy!

1. - Fantastyczna oprawa kibiców z Białegostoku! Mamy krótką przerwę, na murawie stadionu usuwane są serpentyny wyrzucone przez fanów Lechii

2. - Wydawało się, że zaczniemy ponownie grę, ale na murawie pojawiły się kolejne serpentyny

5. - Gra wznowiona, przed naszym polem karnym faulowany Makuszewski

5. - Uff... po dośrodkowaniu Łukasika i uderzeniu głową jednego z graczy Lechii, piłka o centymetry mija bramkę Drągowskiego

6. - Makuszewski w polu karnym i... całe szczęście strzał pomocnika gdańskiej drużyny powędrował w trybuny

9. - Początek spotkania należał zdecydowanie do gości, teraz gra się trochę uspokoiła

10. - Świetne prostopadłe podanie Gajosa do Tuszyńskiego, ale sędzia przerywa grę, napastnik Jagi faulował Janickiego

12. - Kilka fajnych podań wymienili teraz między sobą podopieczni Michała Probierza, ale ostatecznie od bramki zacznie Budziłek

17. - Znowu dobrą okazję mieli goście. Z lewej strony Makuszewski łatwo ograł Frankowskiego, dograł w kierunku Buksy, a ten trafił wprost w Drągowskiego

19. - Kolejna świetna piłka Maćka Gajosa do Dzalamidze i tylko rzut rożny

19. - Szybko rozegrany korner przez Jagiellończyków nie przyniósł żadnych efektów, od bramki Budziłek

20. - Mackiewicz niczym Bale minął dwóch zawodników Lechii i został sfaulowany

21. - Złapał formę w ostatnich meczach Maciej Gajos, a dzisiejszy mecz - przynajmniej jak na razie - potwierdza wysoką dyspozycję pomocnika Jagiellonii

24. - W środku pola faulowany Grzyb

27. - Dobra interwencja Pawlika, który w ostatniej chwili uprzedził Colaka

27. - Na strzał z okolic 20 metrów zdecydował się Gajos, ale jego uderzenie było zbyt lekkie, by zaskoczyć golkipera gości

30. - Dobry okres gry żółto-czerwonych, którzy osiągnęli lekką przewagę

31. - Piłka w siatce i... spalony, szkoda, mogło być 1:0 dla Jagi

33. - Brzydkie wejście Frankowskiego w nogi Buksy, żółta kartka dla obrońcy Jagiellonii

34. - Po rzucie rożnym i uderzeniu głową przez Buksa, piłka trafia w słupek! Mamy sporo szczęścia

35. - Mocne uderzenie z Vranjesa z dystansu broni Drągowski, dobitka Mili i... od bramki golkiper Jagiellonii

35. - Janicki fauluje Mackiewicza i otrzymuje żółtą kartkę

36. - W znakomity sposób Mila powstrzymany przez Grzyba, dobra interwencja kapitana Jagiellonii

37. - Tym razem technicznie, wewnętrzną częścią stopy uderzał Makuszewski, ale jego strzał był niecelny

41. - Kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Nikola Leković. Drągowski bez szans, na stadionie przy Słonecznej 0:1

43. - Powinno być 1:1, Tuszyński sam na sam i broni Budziłek

45. - Aż o 5 minut dłużej potrwa pierwsza część gry

45+2. - Wygląda na to, że Frankowski zostanie zmieniony po przerwie, kolejne złe zagranie młodego obrońcy Jagiellonii

45+4. - W polu karnym pada Tuszyński, a sędzia odgwizduje rzut wolny dla Lechii

45+5. - Koniec pierwszej połowy. O godzinie 19.07 zapraszamy na drugą część gry

II połowa:

W przerwie meczu doszło do małych zamieszek. Kibice Lechii opuścili swój sektor, ale sytuacja została w miarę szybko opanowana przez ochronę i policję. Zupełnie bez sensu zachowanie fanów Lechii... Mecz toczy się dalej

46. - Mamy jedną zmianę w Jagiellonii, Przemka Frankowskiego zastąpił Filip Modelski

48. - Dobrą piłkę od Dzalamidze w polu karnym otrzymał Romanczuk, Ukrainiec zdecydował się na strzał, ale był on niecelny

50. - Z 14. metra uderzał Łukasik, ale na całe szczęście piłka zmierzająca do bramki odbiła się od jednego z obrońców Jagiellonii

51. - Mila w brzydki sposób powstrzymywał Gajosa i został ukarany żółtą Kartką

56. - Niestety 0:2... Drągowski znowu bez szans

62. - Dzalamidze w łatwy sposób powstrzymany przez Lekovica

64. - Zmiana w Lechii, plac gry opuszcza Łukasik, a jego miejsce wchodzi Możdżeń

66. - Siadło tempo tego meczu, Lechia kontroluje przebieg spotkania

67. - Colak sam na sam z Drągowskim, strzela obok bramki

67. - Zmiana w Jadze, Świderski zmienia Dzalamidze

72. - Przerwa w grze, znowu dają dziś o sobie znać kibice Lechii.. Tym razem odpalone race zadymiły murawę Stadionu Miejskiego

74. - Gra wznowiona. Przy piłce gdańszczanie

76. - Uderzenie Świderskiego z trudem broni Budziłek

77. - Rzut karny dla Jagiellonii! W polu karnym faulowany Mackiewicz

77. - Tuszyński i gol! Przegrywamy już tylko 1:2!

78. - Kapitalna interwencja po strzale Buksy w wykonaniu Drągowskiego! Brawo Bartek!

80. - Bardzo dobrym dośrodkowaniem na głowę Świderskiego popisał się Modelski. Szkoda, że uderzenie napastnika Jagiellonii było niecelne

82. - Mackiewicza zmienił Mystkowski

84. - Mocno zepchnięta jest teraz do defensywy gdańska drużyna

88. - Gooooool! Modelski strzałem z lewej nogi doprowadza do remisu! 2:2

89. - Pięć minut dłużej potrwa druga połowa, czekają nas niesamowite emocje

90. - Ależ końcówka! Jagiellonia mocno napiera na Lechię!

90+2. - Gooooool! To jest niewiarygodne! 3:2 dla Jagiellonii! Brawo! Strzelcem gola Taras Romanczuk! Jaga, Jaga, Jaga! Szaleństwo na Słonecznej!:)

90+3. - Karny dla Jagiellonii!

90+4. - Gajos pewnie pokonuje Budziłka! 4:2 dla Jagiellonii! Jaga Ole!

90+5. Koniec! Wygrywamy 4:2! Brawo

Jagiellonia w dzisiejszym spotkaniu pokazała niesamowity charakter. Białostoczanie, przegrywając 0:2, zdołali odrobić straty i ostatecznie zwyciężyć po niesamowitej końcówce.

To, co się tutaj dzisiaj wydarzyło, jest wręcz nie do opisania! Trenerze, piłkarze, kibice - ogromny szacunek za cały sezon!

Teraz czas na zasłużone świętowanie na placu Uniwersyteckim:)