Ta "Trylogia" ma Białystok w tle. Pokaz filmu w Arsenale

2016.07.27 10:24
"Trylogię białostocką" będzie można obejrzeć w najbliższy czwartek (28.07) w Galerii Arsenał. Po pokazie spotkanie z autorem Jackiem Malinowskim.
Ta "Trylogia" ma Białystok w tle. Pokaz filmu w Arsenale
Fot: materiały prasowe
Warsztaty filmowe "The making of... czyli jak to się robi" Jacka Malinowskiego

Cykl trzech filmów "Trylogia białostocka" powstał w latach 2009–2013 w Galerii Arsenał w ramach warsztatów filmowych Plac Zabaw Arsenał. Stworzył je Jacek Malinowski z grupą ponad 30 osób. Jak wspomina sam reżyser, aktorom pozostawiał maksymalną wolność: "Chciałem, by wnieśli swój własny wkład intelektualny, żeby praca była dla każdego jednakowo twórcza. Z takiego punktu wyjściowego rozwinęliśmy cały projekt: tam, gdzie kończył się jeden film, następcy przejmowali pałeczkę i zaczynali kolejny".

Autor nie ukrywa, że szczególnie jest dumny z trzeciej części: "Zatoczyłem w niej jakieś gigantyczne koło, by całkowicie wrócić do własnego świata. Ostatni film trylogii, "2039", jest podwójny, ma w sobie dwa scenariusze. Jeden – scenariusz wykreowanych przez aktorów postaci i drugi, mój – dopisany w postprodukcji motyw mówiącego komputerowym głosem narratora, który wyjaśnia i łączy w całość wszystkie wątki trylogii. To właśnie ten film uważam za naukę, którą sam wyniosłem z tego edukacyjnego doświadczenia".

Pokazu filmu Jacka Malinowskiego "Trylogia białostocka" odbędzie w czwartek o godz. 18.00 w starej elektrowni przy ul. Elektrycznej 13 (wejście od ul. Świętojańskiej).

W ramach wydarzenia odbędzie się też spotkanie z autorem.

Więcej o produkcji: Pokaz filmu Jacka Malinowskiego "Trylogia białostocka"

Projekcja jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie "Nowe ilustracje", której jesteśmy patronem medialnym.

Więcej o wystawie: "Nowe ilustracje" w Galerii Arsenał

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1223 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39