Tego wieczoru rozbrzmi jazz. Na scenie wystąpi m.in. białostocki artysta [KONKURS]

2023.10.31 07:20
Na scenie Zmiany Klimatu, w najbliższym czasie wystąpi zespół Hot Donuts. To grupa o niepowtarzalnym stylu muzycznym, których muzyka obraca się wokół jazzu, ale również elementow drum'n'bass i psychodelii.
Tego wieczoru rozbrzmi jazz. Na scenie wystąpi m.in. białostocki artysta [KONKURS]
Fot: hotdonutsofficial/Instagram

Koncert Hot Donuts. JAZZnaZmianę odbędzie się w niedzielę (5 listopada) w Zmianie Klimatu.

Hot Donuts

Zespół Hot Donuts został założony przez białostockiego puzonistę Bartka Łupińskiego. To absolwent Jazz Institute Berlin oraz warszawskiej PSJ Bednarska. Jego talent muzyczny zdobywał uznanie na różnych płaszczyznach muzycznych, współpracując z takimi zespołami jak Daniel Latore Organisation oraz Brass Federacja. To właśnie jego kompozycje stanowią serce ich debiutanckiego albumu "Ninja," który jest owocem długotrwałego procesu tworzenia. Płyta została nagrana w kwietniu 2021 roku, a premiera odbyła się 26 lutego 2023 roku w Fabryce Norblina w Warszawie.

Zespół Hot Donuts zadebiutował w 2017 roku, a przez kolejne lata tworzył swój niepowtarzalny styl muzyczny. Ich muzyka obraca się wokół jazzu, ale wprowadza również elementy drum'n'bass i psychodelii, co nadaje jej niepowtarzalny charakter.

Skład zespołu

Obecnie w składzie Hot Donuts można spotkać nie tylko samego Bartka Łupińskiego, ale również innych wybitnych muzyków, jak chociażby trębacz Jakub Łupiński, student wydziału jazzu w Łodzi. To artysta, który współpracował z różnymi zespołami, takimi jak Tropical Soldiers in Paradise czy The Dumplings Orkiestra.

W grupie występuje także Kuba Kotowicz, czyli absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Przyczynił się do zespołu jako wibrafonista. Tymon Trąbczyński to kontrabasista, absolwent Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a Piotr Maria Budniak to z kolei perkusista i kompozytor, o licznych osiągnięciach na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej.

Organizujemy konkurs, w którym można wygrać bilety na wydarzenie. Można wziąć w nim udział TUTAJ.

Więcej informacji: Koncert Hot Donuts. JAZZnaZmianę

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1676 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39