Terapia rodzinna Białystok - Pracownia Integra

dodane dnia: 2019-11-22 przez: Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacji INTEGRA mgr Barbara Żukowska, K. Dallemura-Grześ, W. Kujawa-Brzezińska s.c.
Termin promocji: 2019-11-22 - 2039-11-22
Terapia rodzinna, którą prowadzimy w Pracowni Integra, jest kompleksowym procesem diagnozowania problemów i pracy nad ich rozwiązaniem, w której pod okiem terapeuty biorą udział wszyscy członkowie rodziny. Więcej informacji na temat terapii rodzinnej znajdziesz na stronie: https://pracowniaintegra.pl/psychoterapeuta/formy-pomocy/terapia-rodzinna/

Prowadzimy efektywną terapię rodzinną

W czasie sesji terapii rodzinnej terapeuta pracuje ze wszystkimi uczestnikami. Jego postawa jest neutralna wobec członków rodziny, ponieważ problem dotyczy nie jednostki, a całej rodziny, która zmaga się z trudnościami. Podstawą takiego podejścia jest założenie, że rodzina stanowi system – zintegrowany i dynamiczny. Elementy tego systemu, czyli członkowie rodziny, będące w ciągłej interakcji wpływają na siebie. W praktyce życiowej oznacza to, że problemy jednej osoby oddziałują na pozostałych, generując dodatkowo inne trudności decydujące o atmosferze i charakterze relacji wewnątrzrodzinnych. Rolą terapeuty jest nauczenie uczestników terapii rodzinnej dostrzegania tych zależności i pokazanie, że jeśli w systemie, jakim jest rodzina, mamy problem, w nim też znajduje się rozwiązanie. Można powiedzieć, że terapia ta ukierunkowana jest na wykorzystanie własnych zasobów rodziny, by ją uleczyć.

Systemowa terapia rodzinna w Białymstoku

To, jak prowadzona jest terapia rodzinna, zależy od teoretycznych preferencji terapeuty – funkcjonuje dziś wiele podejść terapeutycznych o zbliżonej skuteczności, ale różnym przeznaczeniu. Terapeuci z białostockiej Pracowni Integra od lat prowadzą systemową terapię rodzinną, która jest specjalistyczną, niezależną formą terapii, a jej prowadzenie wymaga odbycia wieloletniego szkolenia. Tak przygotowany specjalista staje się drogowskazem dla rodzin, które zmagają się z problemem wyrażania emocji, rozumienia potrzeb, porozumiewania się, ustalenia granic autonomii własnej oraz innych osób czy określenia ról poszczególnych członków rodziny. Terapia rodzinna sprawdza się również w pracy z rodzinami, w których problemy reprezentowane są przez dziecko.

Zapraszamy do kontaktu – możemy pomóc Państwa rodzinie.

1520 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39