Usuwanie graffiti Białystok - MIKI Podnośniki

dodane dnia: 2017-06-06 przez: MIKI Ireneusz Fiedoruk
Termin promocji: 2017-06-06 - 2037-06-06
Co prawda graffiti może być formą sztuki, ale niewiele przejawów ekspresji miejskich „artystów” faktycznie upiększa budynki, na których się znalazło. Częściej można spotkać wulgarne napisy i bohomazy, których jedyna funkcją jest szpecenia otoczenia. Jeśli więc Twój budynek posłużył za płótno malarskie, ale dzieło nie jest najwyższych lotów, szybkie i bezpieczne usuwanie graffiti przez firmę MIKI jest tym, czego potrzebujesz.

Nie zwlekaj z usuwaniem graffiti. Może uszkodzić elewację

Skład chemiczny farb, z których powstało graffiti, może być bardzo groźny dla elewacji i prowadzić do jej miejscowego uszkodzenia, zwłaszcza w przypadku fasad zabytkowych bądź z delikatnych materiałów. Nie ma co więc czekać z interwencją. Poza tym dzisiejsze farby stosowane przez grafficiarzy są silnie penetrujące i trwałe, więc z biegiem czasu usunięcie malunku staje się bardziej czasochłonne.

Jakimi metodami usuwamy graffiti?

W pracach tego rodzaju stosujemy trzy podstawowe metody:
- piaskowanie,
- mycie wysokociśnieniowe,
- sodowanie.

Piaskowanie to czyszczenie drobinkami piasku aplikowanymi na czyszczoną powierzchnię pod wysokim ciśnieniem. Jest opcją mocno inwazyjną, ale właściwy dobór grubości, twardości i rodzaju ścierniwa pozwala na bezpieczne usunięcie graffiti z elewacji betonowych, marmurowych czy drewnianych.

Sodowanie opiera się na takiej samej metodzie aplikacji jak piaskowanie, ale czyściwem jest popularna soda oczyszczona – nietoksyczna dla środowiska i człowieka, biodegradowalna. Sodowanie stosujemy do delikatniejszych powierzchni (szkło), ale sprawdza się też na betonie i metalu.

Mycie wysokociśnieniowe z użyciem myjek przemysłowych, o zwiększonym ciśnieniu (powyżej 200 barów), wydajności (powyżej 500 l/h) i temperaturze wody, przy odpowiednio dobranym detergencie jest również efektywną metodą usuwania graffiti.

O wyborze najlepszego sposobu decydujemy po oględzinach „miejsca akcji”, analizie rodzaju i stanu elewacji oraz farb użytych do graffiti.
Więcej pod adresem https://mikipodnosniki.pl/prace-budowlane/usuwanie-graffiti/

Pozbądź się kłopotu na każdej wysokości

Czasami sami się zastanawiamy, jak osobom dokonującym aktów wandalizmu udało się wspiąć tak wysoko. My na szczęści posiadamy profesjonalne podnośniki koszowe i korzystamy z dostępu linowego, więc skutecznie zwalczamy graffiti na każdej wysokości.

Na ogrodzeniu lub na ścianie Twego budynku pojawiło się niepożądane „dzieło sztuki”? Zadzwoń po MIKI Podnośniki z Białegostoku – wystąpimy w roli bezwzględnego krytyka i pomożemy Ci szybko pozbyć się ozdoby.

1013 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39