Tłumy osób bawiły się na koncercie Ørganka [ZDJĘCIA]

2023.03.03 07:24
Ørganek zagrał w czwartek (2.03) koncert w Zmianie Klimatu z okazji 10-lecia powstania klubu. Było tłumnie, żywiołowo, dynamicznie.
Tłumy osób bawiły się na koncercie Ørganka [ZDJĘCIA]
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Ørganek zaprezentował materiał z płyty "Na razie stoję, na razie patrzę". To długo wyczekiwane wydawnictwo zawiera piosenki o międzyludzkich relacjach, ale pojawiają się także wątki publicystyczne komentujące zjawiska społeczne w Polsce ostatnich lat.

Jak na Ørganka przystało koncert był niezwykle żywiołowy, dało się słyszeć to, że zespół poszerzył znacznie swój zakres stylistyczny sięgając do post punka oraz muzyki elektronicznej. To istne przebojowe show!

Zespół Ørganek powstał w 2013 r. z inicjatywy jego lidera - Tomasza Organka. Organek jest także autorem tekstów i muzyki. Do tej pory grupa wydała cztery płyty: "Głupi", "Czarna Madonna", "Ocali Nas Miłość" oraz "Na razie stoję, na razie patrzę". W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja).

Zespół zgarniał wiele nagród i wyróżnień. Koncertował w wielu krajach na świecie. Ørganek uczestniczy regularnie w największych festiwalach w Polsce, m.in. Woodstock / Pol’and’Rock Festival, Jarocin Festival, Open’er Festival, Orange Festival, Męskie Granie, Europejski Stadion Kultury.

Drugi koncert Ørganka planowany jest na piątek, również w Zmianie Klimatu.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl
775 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39