To był jeden z meczów o życie. Niestety zakończył się porażką

2022.01.13 10:28
Siatkarki BAS-u Białystok w 15. kolejce kobiecej I ligi zagrały na wyjeździe z AZS-em AWF Warszawa. W pierwszej rundzie, na Podlasiu, podopieczne Sebastiana Grzegorka stołeczny zespół pokonały. Teraz było inaczej.
Fot: Anna Woszczenko

Sytuacja BAS-u Białystok z tygodnia na tydzień robi się coraz trudniejsza. Zawodniczki z północno-wschodniej Polski zajmują w tabeli I ligi ostatnie miejsce i na razie nic nie zapowiada tego, że taki stan rzeczy może się zmienić. Zwłaszcza, że niezwykle ważny mecz z AZS-em AWF Warszawa, czyli innym beniaminkiem, siatkarki z Podlasia właśnie przegrały.

W pierwszym secie przedstawicielki stołecznego zespołu mocno odrzuciły białostoczanki od siatki, przez co inauguracyjna partia zakończyła się pewnym triumfem gospodyń 25:18. Później BAS się przebudził. Podlaska drużyna w takim samym rozmiarze wygrała seta numer dwa, lecz w dalszej części rywalizacji więcej do powiedzenia znów miały akademiczki, które to ostatecznie zwyciężyły z BAS-em 3:1.

Porażka w Warszawie oznacza, że beniaminek ze stolicy Podlasia traci już do AZS-u aż 8 punktów. Najbliżej białostoczanek jest Libero VIP Aleksandrów Łódzki. Ten zespół w ligowej tabeli ma nad ostatnim BAS-em 3 oczka przewagi.