Tor Wschodzący Białystok oblegany. Dwa weekendy, cztery imprezy

2018.06.15 08:02
Impreza dla osób, które jeszcze nie znają obiektu, przejażdżki luksusowymi autami, wyścigi w ramach mistrzostw i trening dla motocyklistów - takie wydarzenia odbędą się w czerwcowe soboty i niedziele na Torze Wschodzący Białystok.
Tor Wschodzący Białystok oblegany. Dwa weekendy, cztery imprezy
Fot: Grzegorz Chuczun

Najnowszy obiekt Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Tor Wschodzący Białystok przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych. To miejsce nie tylko dla rajdowców, a także dla osób bez prawa jazdy oraz wszystkich, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności za kierownicą.

Najpierw trening, potem mistrzostwa

W sobotę (16.06) odbędzie się trening dla motocyklistów w każdym stopniu umiejętności - od początkujących, przez zaawansowanych, po profesjonalnych zawodników. Szkolić będzie Leszek Rzońca - Mistrz Polski Instruktorów, zawodnik Pucharu Polski kategorii SST300 i Moto3, uczestnik R3 Cup, pasjonat motocykli, prowadzący szkołę jazdy w Białymstoku. Trening będzie trwał od 10.00 do 18.00.

Dzień później na obiekcie odbędzie się ostatnia w tym półroczu odsłona cyklu Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2018. Rywalizacja rozpocznie się o 11.00, a uczestnicy zmierzą się z czterema próbami sprawnościowymi w dwóch konfiguracjach. Nie ma obowiązku jazdy z pilotem. By się ścigać, wystarczy prawo jazdy kategorii B i sprawny technicznie samochód z ubezpieczeniem. Nie trzeba posiadać licencji sportu samochodowego, ani specjalnie przygotowanego samochodu.

Przywitać się z torem

W następny weekend (23.06) w godz. 9.00-17.00 będzie można przejechać się sportowymi autami od Devil Cars.

Natomiast ci, którzy jeszcze nie znają tego obiektu, będą mieli okazję go poznać w niedzielę (24.06). Po raz trzeci zostanie zorganizowana impreza "Poznaj swój tor". Skierowana jest przede wszystkim do tych osób, które jeszcze nie widziały obiektu, ani z niego nie korzystały. W tym dniu każdy będzie mógł się przekonać, że to doskonałe miejsce do podnoszenia umiejętności prowadzenia pojazdu w bezpiecznych warunkach.

W godz. 11.00-13.00 planowane są 20-minutowe sesje dla motocyklistów (cena to 10 zł od motoru), a od godz. 14.00 do 17.00 10-minutowe sesje dla aut (tu również 10 zł od pojazdu). Opłata będzie pobierana gotówką na miejscu w dniu wydarzenia. Jednocześnie na pętlę będzie wjeżdżało po 10 motocykli w sesjach dla nich oraz po 5 aut w sesjach samochodowych. Kolejni kierowcy będą się szykować do jazdy, poznając na odprawie zasady panujące na obiekcie. Pojazdy będą wpuszczane na obiekt na pół godziny przed rozpoczęciem sesji.

Przed przyjazdem na obiekt należy wydrukować i podpisać oświadczenie dostępne na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Tor Wschodzący Białystok. Jego wypełnienie jest obowiązkowe. Bez tego dokumentu nie można wjechać na obiekt. Wcześniejsze jego wypełnienie zdecydowanie usprawni organizację tego wydarzenia.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

701 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39