Trafił na "okazyjną" ofertę sprzedaży. Zamiast telefonu dostał... sól

2022.10.26 13:49
44-latek skorzystał z atrakcyjnej oferty i kupił synowi markowy telefon. Kiedy kurier dostarczył przesyłkę, 44-latek zapłacił za nią 1000 zł i przekazał ją dziecku. Radość 14-latka jednak nie trwała długo...
Trafił na "okazyjną" ofertę sprzedaży. Zamiast telefonu dostał... sól
Fot: Pixabay

Na jednym z portali sprzedażowych udostępniono atrakcyjne ogłoszenie - do sprzedaży oferowano używany, markowy telefon.

- Według sprzedającego miało on być w bardzo dobrym stanie i atrakcyjnej cenie, poniżej tej rynkowej. Ofertą zainteresował się 14-letni mieszkaniec naszego miasta. Poprosił rodziców o zakup przedmiotu, a ci zgodzili się. Zasugerowali również zapłatę przy odbiorze przesyłki. Gdy do drzwi zapukał kurier, 44-letni ojciec wiedząc, że jest to paczka dla syna, zapłacił za nią 1000 zł - przekazali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Radość 14-latka nie trwała jednak długo, bo po rozpakowaniu okazało się, że zamiast telefonu w środku była… koperta z solą.

- Ponownie apelujemy o ostrożność podczas zakupów w internecie. Pamiętajmy, że niska cena, czasami poniżej tej rynkowej, już powinna być dla nas sygnałem, że może to być oszustwo. Zwracajmy więc uwagę na to, czy dane kontaktowe sprzedawcy są pełne, czy nie ma on negatywnych opinii, albo jak długo funkcjonuje jego konto. Warto dwa razy się zastanowić i przeanalizować zakup, aby nie paść i nie stać się ofiarą internetowego oszusta - informuje policja.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1388 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39