Dom

Twardy materac do spania – dla kogo jest zalecany?

2024.05.10 07:39
Twardość materaca to parametr, który ma ogromny wpływ na komfort naszego snu. Spanie na za twardym bądź za miękkim materacu może spowodować liczne dolegliwości bólowe. Kiedyś panowało przekonanie, że spanie na twardym materacu jest bardzo dobre dla naszego kręgosłupa. Jednak dzisiaj już wiemy, że ta kwestia jest dużo bardziej złożona. Kiedy warto wybrać twardy materac do spania?
Twardy materac do spania – dla kogo jest zalecany?

Spanie na twardym podłożu może Ci się kojarzyć z dyskomfortem. Jednak wcale tak nie musi być. Jeśli prawidłowo dobierzesz twarde podłoże do budowy swojego ciała, materiał idealnie dopasuje się do krzywizn kręgosłupa, dzięki czemu w nocy poczujesz przyjemne odprężenie. Kiedy warto zdecydować się na twardy materac do spania?


Dla kogo twardy materac będzie dobrym rozwiązaniem?

Twarde materace do spania są oznaczane przez producentów symbolem H3 lub H4. Symbol H3 informuje nas o tym, że materac jest średnio twardy. Takie podłoże jest zalecane osobom, których waga mieści się w przedziale 80-100 kg. Warto zdecydować się na materac średnio twardy, jeśli preferujesz twardsze podparcie i jednocześnie cenisz sobie wysoką elastyczność.

Materace oznaczone symbolem H4 są twarde lub bardzo twarde. Są one polecane osobom o większej masie ciała, które ważą ponad 100 kg. Twarde materace mają wzmocnioną konstrukcję, co sprawia, że nie zapadają się pod wpływem ciężaru ciała użytkownika i zapewniają kręgosłupowi wyjątkowo stabilne podparcie. Na takim materacu dobrze wyśpią się osoby wysokie oraz osoby z nadwagą. Twardy materac dopasuje się do kształtu ciała, odciąży kręgosłup i umożliwi przybranie wygodnej pozycji podczas snu.


Czy spanie na twardym materacu jest dobre dla zdrowia?

Każdy osoba może mieć nieco inne preferencje co do twardości materaca. Jest to kwestia bardzo indywidualna, która może zmieniać się wraz z wiekiem. Spanie na twardym podłożu jest często zalecane w przypadku schorzeń kręgosłupa lub problemów z narządem ruchu. Twardy materac do spania bardzo dobrze podtrzymuje ciało, dzięki czemu użytkownik może wygodnie wstać z łóżka, położyć się i zmienić pozycję w trakcie snu. Na takim podłożu łatwiej Ci będzie zachować prawidłowe ułożenie kręgosłupa, co sprawi, że rano Twoje ciało będzie zregenerowane i wypoczęte.

Twarde materace to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które śpią na wznak. Prawidłowo dobrany model pozwala odciążyć mięśnie i stawy, zapobiega nadmiernemu napięciu i niweluje dolegliwości bólowe. W ofercie renomowanych producentów znajdziesz twarde materace o statusie wyrobu medycznego. Tego rodzaju produkty są wykonane z dobrej jakości materiałów, które świetnie przepuszczają powietrze i zapewniają optymalne warunki w trakcie snu.

Pamiętaj, że twardość materaca nie jest jedynym parametrem, który wpływa na Twój sen. Równie ważne są inne czynniki, takie jak wysokość materaca, jego właściwości i rodzaj zastosowanych materiałów. Kluczem do sukcesu będzie wybór modelu, który idealnie spełnia Twoje oczekiwania, a jednocześnie zapewnia zdrowy i spokojny sen przez całą noc.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]


1714 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39