Udany start zawodników Offroad Białystok na zawodach Enduro

2012.04.17 00:00
Sezon Mistrzostw i Pucharu Polski rozpoczął się w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski - na Podlasiu, a konkretniej 35 km za Białymstokiem w Sokółce. Na starcie stanęło ponad 120 zawodników z czego 25 z klubu Offroad Białystok.
Fot: materiały klubu
W Sokółce rywalizowało ponad 120 zawodników

Oprócz świetnej frekwencji klub pochwalić się może osiągniętymi sukcesami. Ponieważ spora część zawodników zdobyła cenne dla klubu punkty i wróciła do domu z pucharami. Offroad Białystok uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski i na drugim w Pucharze Polski.

Trasa liczyła blisko 50 km i pokonywana była przez zawodników czterokrotnie w sobotę i czterokrotnie w niedzielę. Podczas każdej pętli kierowcy motocykli i quadów brali udział w dwóch odcinkach specjalnych nad jeziorem w Kundzinie oraz na żwirowni w Zadworzanach. Tam właśnie odbywały się decydujące o zwycięstwie próby czasowe.

Niepokonanym podczas dwóch dni rywalizacji okazał się zawodnik Cieszyńskiego Klubu Motorowego, mistrz Europy Michał Szuster. Co więcej, zdecydowanie zwyciężył we wszystkich 15 próbach rozegranych w sobotę i niedzielę. Klasyfikację Quadów zdominował Artur Mulawa reprezentujący Offroad Białystok. Nie miał sobie równych podczas pierwszej i drugiej rundy.

Kolejna runda odbędzie się 19 i 20 maja w Opolu.