Ukradli pieniądze z kościoła. Odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym

2020.08.26 13:07
Łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich, podejrzanych o kradzież pieniędzy ze skarbonki znajdującej się w jednym z kościołów w Łomży. Teraz dalszym losem 14-latków zajmie się sąd.
Ukradli pieniądze z kościoła. Odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym
Fot: KMP Łomża

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymali zawiadomienie o zniszczeniu skarbonki w jednym z łomżyńskich kościołów. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że zniknęły pieniądze w kwocie około 200 zł, a związek z tą kradzieżą może mieć dwóch młodych chłopców.

Do zdarzenia miało dość w piątkowy (21.08) poranek. Policjanci gromadząc materiał dowodowy szybko ustalili wizerunek i tożsamość nieletnich. Okazali się nimi 14-latkowie.

We wtorek (25.08), funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego łomżyńskiej policji przy jednym z łomżyńskich skate parków zauważyli dwie młode osoby, których rysopis przypominał wygląd poszukiwanych nieletnich. Chłopcy przyznali się do winy. Twierdzili, że spodziewali się zatrzymania w związku z kradzieżą w kościele.

Młodzi ludzie zostali przewiezieni do komendy, gdzie już czekali ich rodzice. Okazało się, że jeden z 14-latków był na przepustce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Teraz dalszym losem zatrzymanych zajmie się Sąd Rodzinny.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1447 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39