Ulicami Białegostoku przejadą setki motocykli. Będą też konkursy i wyjątkowa wystawa

2018.04.18 07:47
W sobotę (21.04) odbędzie się białostocka edycja ogólnopolskiej akcji Motoserce 2018. Tego dnia nastąpi też otwarcie sezonu motocyklowego.
Ulicami Białegostoku przejadą setki motocykli. Będą też konkursy i wyjątkowa wystawa
Fot: Rafał Żuk

Początek sezonu i przełożona zbiórka krwi

Kwiecień to czas, kiedy na drogach zaczyna pojawiać się coraz więcej jednośladów. Z dnia na dzień jest cieplej, więc fani motocykli (i nie tylko) mogą w końcu swoje maszyny wyczyścić, a następnie przetestować. Właśnie w tym miesiącu ma też miejsce oficjalne otwarcie podlaskiego sezonu motocyklowego połączone ze szczytną akcją Motoserce.

Choć tegoroczna zbiórka krwi została przesunięta na 30 czerwca, czyli termin, gdy ta najcenniejsza dla ludzkiego życia ciecz jest najbardziej potrzebna, to poruszania ważnych aspektów nie zabraknie. Zaplanowane na sobotę wydarzenie odbędzie się bowiem pod hasłem "Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich".

Przydatne szkolenia i ogrom atrakcji

Kluczowym punktem Motoserca jest oczywiście parada motocykli, która w samo południe przemierzy główne ulice miasta, ale nie mniej ważnym elementem będą też szkolenia z udzielania pierwszej pomocy podczas zdarzeń komunikacyjnych. Tego typu porady mogą się bowiem przydać każdemu, bez względu na to czy dana osoba jeździ jednośladem lub autem czy też nie. Kilku lub kilkunastominutowa lekcja jest w stanie w przyszłości uratować czyjeś życie, dlatego warto na nią wybrać się nawet wtedy, gdy motoryzacyjne tematy nas nie interesują.

Ponadto organizatorzy - a więc motocykliści zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych - zadbali o szereg innych wrażeń. Dzień rozpocznie się od zaplanowanej na godz. 8.30 mszy świętej w małym kościele przy białostockiej katedrze, po czym nastąpi oficjalne otwarcia imprezy. Ta potrwa od godz. 9.00 do godz. 16.00. W tym czasie na scenie wystąpią zespoły muzyczne oraz odbędą się pokazy tańca, sprawności fizycznej i walk. Nie zabraknie również konkursów, zabaw dla dzieci oraz wystawy zawierającej wiele unikatowych jednośladów z minionego jak i obecnego stulecia.

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji: Motoserce 2018

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1213 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39