W Białymstoku pojawią się kolejne siłownie "pod chmurką"

2017.08.22 17:56
Siłownie na świeżym powietrzu cieszą się w naszym mieście dość dużą popularnością. Teraz miasto zaplanowało kolejne tego typu inwestycje.
W Białymstoku pojawią się kolejne siłownie "pod chmurką"
Fot: UM Białystok

Miasto zaplanowało kolejne dwie inwestycje sportowo-rekreacyjne. Siłownie "pod chmurką" pojawi się na osiedlu Skorupy przy ul. Warmińskiej oraz w Parku Antoniuk.

W pierwszym z tych miejsc zostanie ustawionych 11 urządzeń siłowych, z których można będzie korzystać przez cały rok. Teren wokół będzie ogrodzony i oświetlony. Dodatkowo obok staną dwa betonowe stoły do gry w szachy oraz pięć ławek.

W Parku Antoniuk nad rzeką Białą już jest niewielki plac zabaw i górka saneczkowa. Teraz tuż przy nich pojawi się 13 urządzeń siłowych street workout. Na różnych wysokościach będą także umocowane drążki, poręcze, drabinki i lina do wspinania.

– Obie inwestycje są realizacją projektów zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego, głosowało na nie łącznie ponad 1200 osób – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. – Mam nadzieję, że te miejsca będą służyły integracji naszych mieszkańców - dodaje.

W chwili obecnej miasto szuka firmy, która zajęłaby się wykonaniem obu inwestycji. Oferty do przetargu można składać do 6 września w Departamencie Inwestycji UM przy ul. Składowej 11.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

594 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39